Anasayfa / Haberler / Atamızı Özlemle Anıyoruz

Atamızı Özlemle Anıyoruz

İki Mustafa Kemal vardır: Biri ben, et ve kemik, geçici Mustafa Kemal… İkinci Mustafa Kemal, onu “ben” kelimesiyle ifade edemem; o, ben değil, bizdir! O, memleketin her köşesinde yeni fikir, yeni hayat ve büyük ülkü için uğraşan aydın ve savaşçı bir topluluktur. Ben, onların rüyasını temsil ediyorum. Benim teşebbüslerim, onların özlemini çektikleri şeyleri tatmin içindir. O Mustafa Kemal sizsiniz, hepinizsiniz. Geçici olmayan, yaşaması ve başarılı olması gereken Mustafa Kemal odur!

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 78.yıl dönümü nedeniyle tüm yurtta olduğu gibi Lüleburgaz’da da anma programı düzenlendi.

10 Kasım Atatürk’ü Anma Programı saat 08.30’da Eski Hükümet Konağı önünde öğrencilerin ve törene katılanların yerlerini alması ile başladı. Atatürk Anıtı’na Çelenk Koyma törenine ilçe merkezindeki okullar 30’ar kişilik öğrenci grupları katıldı. Saat 09.00’da çelenklerin sunulması ile devam eden törende Atatürk’ün ebediyete intikal ettiği saat 09.05’te sirenler çalındı.

Saygı Duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından program Halk Eğitim Merkezi Salonunda devam etti. Burada da Saygı Duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından Muhaberat Üsteğmen Ensar Aşar, Atatürk’ün askeri yönünü anlatan bir konuşma yaptı.  ‘Mustafa Kemal Seslense’ adlı şiirin okunması, ‘Son Yolculuk’ adlı kısa belgeselin izlenmesi ve ‘Bir Fırtına Tuttu Bizi’ isimli türkünün okunmasının ardından öğrencilere ödülleri verildi. ‘Atatürk Kurtuluş Savaşında’ isimli Oratoryo’nun sunumu ile Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, aramızdan ayrılışının 78. yıldönümünde anıldı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Umut Verenler ‘Kadın’

Meltem Cumbul ve Mustafa Kemal Atatürk’ün en yakın akrabası Selin Söğütlügil, Çınaraltı Sohbetleri “Umut Verenler” ...

Saygıyla ve Özlemle Anıyoruz

Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 79. Yıl dönümünde tüm yurtta olduğu gibi Lüleburgaz’da ...

DİKKAT! BUGÜN 16.00’DA SİREN DENEMESİ YAPILACAK!

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 78. Yıldönümü nedeniyle 10 Kasım günü saat 09.05’te her ...