Anasayfa / Haberler / Balıkesir Muhasebecisi

Balıkesir Muhasebecisi

Lüleburgaz Belediyesi Kültür Etkinlikleri kapsamında Lüleburgaz Belediyesi Kent Oyuncuları, Reşat Nuri Güntekin’in yazdığı Balıkesir Muhasebecisi oyununu sahneledi.

Balıkesir’de muhasebecilik yapan sıradan bir memur, bir arkadaşı tarafından ikna edilerek İstanbul’a gider. II. Dünya Savaşı sonrası yıllarda, “köşe dönmek”, kolay yoldan para kazanmak, fırsatçılık gibi duygu ve düşüncelerle, en insani değerlerin bile para ile ölçülmeye çalışıldığı bir ortamda yasadışı yollarla ticaret yapmaya çalışır. Başta en yakın çevresi, ailesi bile bir an önce zengin olma hayaliyle ona destek olmaktadır. Ancak daha sonra yoksulluğun körüklediği kazanma hırsı, onu sonuçta en önce ailesi tarafından dışlanmaya iter.

Aşkiye – Neşet Çal Sahnesi’nde 6-7-8 Şubat tarihlerinde oynanan oyunu K.Budak Çal Yönetti. 3 perdelik oyunda Dekorda K.Budak Çal, Çağrı Durmaz, Işık ve Efektte Serkan Ölmez yer aldı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Belediye Meydanında Trakya Yaylı Dörtlüsü Konser Verdi

Lüleburgaz Belediyesi Kültür Etkinlikleri kapsamında Belediye Meydanında Trakya Yaylı Dörtlüsü konser verdi. Trakya Oda Orkestrası ...

Taylan Erkal Anısına Fotoğraf Sergisi

Lüleburgaz Belediyesi Kültür Etkinlikleri kapsamında, Belediye Hizmet Binası’nda fotoğraf sergisi açıldı. Lüleburgaz Fotoğraf Kulübü Derneği ...

Aşkiye-Neşet Çal’da Türk Sanat Müziği Konseri

Lüleburgaz Belediyesi Kültür Etkinlikleri kapsamında Aşkiye – Neşet Çal Sahnesinde Reng-i Ahenk Kültür ve Sanat ...