Anasayfa / Haberler / Başkan Emin Halebak Yeniden Seçildi

Başkan Emin Halebak Yeniden Seçildi

Marmara Belediyeler Birliği’nin İstanbul’da yapılan 2016 yılı Olağan 1. Toplantısında, Birlik Başkanı, 1’inci ve 2’nci başkan vekilleri ile Birlik Encümen Üyeleri, Divan Katip Üyeleri, Denetim Komisyonu ve İhtisas Komisyonları seçimi yapıldı. Lüleburgaz Belediye Başkanı Emin Halebak 175 oyla yeniden encümen üyeliğine seçildi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan Meclis Toplantısı, Başkan Recep Altepe’nin açılış konuşmasıyla devam etti. İstanbul’da gerçekleşen toplantıda, Birlik Başkanı, 1’inci ve 2’nci başkan vekilleri ile Birlik Encümen Üyeleri, Divan Katip Üyeleri, Denetim Komisyonu ve İhtisas Komisyonları seçildi.

Yapılan oylama sonucunda tek aday olan Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkanı Recep Altepe dördüncü kez Marmara Belediyeler Birliği Başkanlığına seçildi. Toplantının sonunda birliğe yeni üye olan 18 belediyenin başkan ve yöneticilerine üyelik beratları Başkan Altepe tarafından verildi.

 

Meclis toplantısında oylarla belirlenen Başkan, Başkan Vekilleri, Katip Üyeleri, Birlik Encümeni, Denetim Komisyonu ve İhtisas Komisyon Üyelerinin tam listesi ise şu şekilde:

 

Birlik Başkanı

RECEP ALTEPE, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı (170 oy)

 

Birlik Meclisi Başkan Vekilleri

HASAN CAN (Meclis 1. Başkan Vekili)

Ümraniye Belediye Başkanı

ÜNAL BAYSAN (Meclis 2. Başkan Vekili)

Çorlu Belediye Başkanı

 

Katip Üyeleri

HASAN HÜSEYİN DÖNMEZ

Bağcılar Belediyesi Meclis Üyesi

TÜLAY TAŞTAN

Sancaktepe Belediyesi Meclis Üyesi

NEBAHAT YILDIRIM

Bakırköy Belediyesi Meclis Üyesi

FİLİZ ÖDER

Çatalca Belediyesi Meclis Üyesi

 

Encümen Üyeleri

EMİN HALEBAK (175 oy)

Lüleburgaz Belediye Başkanı

 

AHMET EDİP UĞUR (172 oy)

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı

 

SELİM YAĞCI (175 oy)

Bilecik Belediye Başkanı

LOKMAN ÇAĞIRICI (174 oy)

Bağcılar Belediye Başkanı

NEŞET ÇAĞLAYAN (173 oy)

Orhangazi Belediye Başkanı

HASAN AKGÜN (174 oy)

Büyükçekmece Belediye Başkanı

ŞÜKRÜ KARABACAK (172 oy)

Darıca Belediye Başkanı

 

Seçim nasıl yapılır?

Birlik Encümeni, Birlik Meclisi’nin kendi üyeleri arasından bir yıl için seçeceği 7 üyeden oluşur. Encümen seçimleri dönem başı toplantısında ve gizli oyla yapılır. Görev süresi dolan encümen üyeleri yeniden seçilebilir. Görev süresi dolmadan encümen üyeliğinin her hangi bir nedenle boşalması halinde, yerine yenisi seçilir. Birlik Başkanı, Encümen’in de başkanıdır. Başkan’ın bulunmadığı hallerde, görevlendireceği Encümen üyesi Encümen’e başkanlık eder. Birlik Encümeni, en geç ayda bir kez toplanır. Birlik Meclisi üyeliği sona erenlerin birlik Encümen üyeliği de sona erer. Birlik Encümeni, Birliğin yürütme ve danışma organı olup, Birlik Ana Tüzüğü ve Birlik Meclisi kararları doğrultusunda, uygulamaya dönük kararlar alır, yıllık çalışma programının ve bütçenin uygulanmasını gözetir.(Birlik Tüzüğü, Madde 18, 19, 20)

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Avrupa’nın En Prestijli Belediyecilik Ödülü Lüleburgaz Belediyesinin!

Avrupa’nın en prestijli belediyecilik ödülü belediyemize verildi. Lüleburgaz Belediyesi, Avrupa Konseyi’ne üye 47 ülke ve ...

Dilek Sabancı’dan Başkanımız Emin Halebak’a Teşekkür

Özel Olimpiyatlar Türkiye Onursal Başkanı Dr. Dilek Sabancı, Özel Olimpiyatlar Türkiye, Lüleburgaz Kaymakamlığı ve Lüleburgaz Belediyesi ...

Lüleburgaz’da 23 Nisan

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 98.yıldönümü Lüleburgaz’da 27. kez yine aynı coşkuyla kutlandı. ...