Anasayfa / Haberler / Bilinçli Çocuklarla Temiz Gelecek

Bilinçli Çocuklarla Temiz Gelecek

Lüleburgaz Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından ilkokul ve ortaokul öğrencilere ‘Kentlilik Bilinci’ eğitimleri verildi.

Kentlilik Bilinci eğitimleri kapsamında, Kocasinan İlkokulu, Atatürk İlkokulu, İstiklal İlkokulu, Cumhuriyet İlkokulu ve Emrullah Efendi Ortaokulu öğrencilerine 13-17 Mart tarihleri arasında çevre bilinci eğitimi verildi.

Bilinçli Çocuklarla Temiz Gelecek

Eğitimde, Atık nedir? Katı Atıklar ve Geri Dönüşüm, Kirlilik etmenleri nelerdir? Hava kalitesi nasıl sağlanır? Suyun doğru kullanımı ve tasarruf konuları hakkında öğrencilere önemli bilgiler aktarıldı. Ambalaj atıklarının neler olduğu, geri kazanımın önemi ve bu konuda bilinç düzeyini arttırmak için neler yapılması gerektiği de anlatıldı.

Verilen eğitimde, küçük yaşlardaki çocukların çevre bilincinin geliştirilmesi, çevreye duyarlı bireylerin yetiştirilerek bu bireylerde kalıcı davranışların yerleşmesinin sağlanması, doğal, tarihi ve kültürel değerlerin korunması, çevresel faaliyetlere aktif olarak katılımın sağlanması, çevre sorunlarının çözümünde bireylerin aktif görev almalarını sağlamak hedefleri doğrultusunda bilgiler aktarıldı.