Anasayfa / Haberler / Çocuk Dostu Şehirler Projesi Kapanış Törenindeydik

Çocuk Dostu Şehirler Projesi Kapanış Törenindeydik

IKEA ve UNICEF Türkiye Milli Komitesi’nin finansal desteği ile UNICEF Türkiye Ofisi tarafından 2014 ve 2015 yıllarında yürütülen ve Belediyemizin paydaş olduğu ‘Çocuk Dostu Şehirler’ projesinin kapanış törenine katıldık.

UNICEF, IKEA Türkiye, İçişleri Bakanlığı, Belediyeler Birliği, UCLG-MEWA ve WALD ortaklığında çocukların kentsel yaşam alanlarındaki ihtiyaçlarını karşılamak ve daha iyi şartlarda yaşamalarına destek olmak amacıyla 2014-2015 yılları arasında hayata geçirilen ’Çocuk Dostu Şehirler’ projesinin sonuçları İstanbul Taksim’de düzenlenen kapanış toplantısında açıklandı.

Projenin kapanış toplantısında UNICEF’in Türkiye Temsilcisi Philippe Duamelle, UNICEF Türkiye Milli Komitesi Genel Müdürü Sanem Bilgin, Türkiye Belediyeler Birliği Genel Sekreter Yardımcısı Cevdet Sökmen ve çok sayıda katılımcı yer aldı. Çocuklar adına elde edilen kazanımların paylaşıldığı, değerlendirme ve kapanış toplantısında, protokol üyeleri proje hakkında konuşmalar yaptı.

Çocuk Dostu Şehirler Çerçevesi Eğitimi

Toplantıdaki Çocuk Dostu Şehirler Çerçevesi Eğitimi kapsamında, Çocuk Dostu Şehirler Çevresi ve Yapı Taşları, Toplum Temelli Kent Analizi için Gereçler, Gençliğin Katılımı Anketler ve Analizler, Toplum Temelli Analizlerden Yararlanmak, Stratejik Plan ve Bütçe ile Tematik Faaliyetler konuları ele alındı.

Toplantıda proje kapsamında yaptığı çalışmalardan dolayı başarı gösteren proje ortağı belediyelere plaketleri verildi. Lüleburgaz Belediye Başkanı Emin Halebak plaketini Türkiye Belediyeler Birliği Genel Sekreter Yardımcısı Cevdet Sökmen’den aldı.