Anasayfa / Haberler / Çocuk Meclisi Başkanına Bisiklet

Çocuk Meclisi Başkanına Bisiklet

2017 Bisiklet Yılı Etkinlikleri kapsamında Lüleburgaz Kent Konseyi Çocuk Meclisi Başkanı Eylül Naz Uğun’a bisiklet temin edildi. Bisiklet Yılı’nda tüm faaliyetlerini bisikletiyle gerçekleştireceğini belirten Eylül Naz Uğun’a teşekkür ediyor, bol pedallı günler diliyoruz.

Kent içi bisiklet: Bisiklet kent içinde bisiklet ulaşım aracı olmasının yanı sıra bir spor, sosyal faaliyet ve çocuklar için oyun aracı olarak da kullanılabilir.

Bisiklet, kullanım alanı ihtiyacının motorlu taşıtlara göre çok daha az olması, toplumun çoğunluğu tarafından satın alınabilecek derecede ilk yatırım ve işletme maliyetlerine sahip olması sayesinde, hem sürücüsüne, hem kente, hem de ülke ekonomisine katkı sağlar. Bisiklet kent içi ulaşım aracı olarak yaygınlaştığında sadece kentin ve ülkenin ekonomisine katkı sağlamakla kalmayıp kentin sosyal gelişmişliğine de yarar sağlar.

Doğada bisiklet: Bisiklet doğa dostudur. Motorlu taşıtlar yerine bisiklet tercih edildiğinde hava kirliliği azalır ve karbon ayak izi küçülür. Bisiklet tercih edildiğinde modern hayatın olmazsa olmazı ses ve hava kirliliği büyük ölçüde azalır. Doğal ve tarihi doku korunur. Motorlu taşıtlar yerine bisiklet tercih edildiğinde bir kilometrede 160 gram karbon monoksit temizlenir. Hava kirliliğinden dolayı dünyada yılda yaklaşık 60.000 kişi hayatını kaybediyor. Doğaya nasıl davranırsanız oda size öyle davranıyor.

Bisiklet Akademisi: Lüleburgaz Yıldızları Motosiklet ve Bisiklet Akademisi, halkımızın bisiklet ve motosiklet kullanımını teşvik edecek. Bu kapsamda şehrin yaşadığı trafik sorunu için bir makro önlem olarak düşünülen bu akademi ile hem çevresel sürdürülebilirlik ilkesi göz önüne alınmış olacak hem de halkımızın daha temiz ve bilinçli ulaşım araçlarını tercih etmesi sağlanmış olacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Önemli Duyuru!

İlçemiz Yıldız Mahallesi Doğuş Caddesi ve Kurtuluş Mahallesi Hürriyet Caddesi’nde şehrimiz içme suyu ihtiyacının karşılandığı ...

Lüleburgaz Belediyesi Tiyatro Akademisi Sınav Sonuçları

Lüleburgaz Belediyesi Tiyatro Akademisi Sınav Sonuçları belli oldu. Lüleburgaz Belediyesi Tiyatro Akademisi 2018-2019 yılı 1. döneminde ...

Çember’de ihracat ve girişimcilik ekosistemi konuşuldu

2018 İnovasyon ve Tasarım Yılı etkinlikleri kapsamında Lüleburgaz Belediyesi ve Startup Trakya’nın ortaklaşa düzenlediği “Girişim ...