Anasayfa / Haberler / Doğuma Hazırlık Eğitimi

Doğuma Hazırlık Eğitimi

Doğuma Hazırlık Eğitimi’ Uzman Ebe Atiye Elif Eğin, Beslenme ve Diyet Uzmanı Elif Nur Başaran tarafından 16 Şubat’ta Lüleburgaz Yıldızları Kadın Akademisinde (LYKA) verilecek.

Doğuma Hazırlık ve Nefes Çalışmaları, Gebelikte Beslenme, Gebelikte Fiziksel Egzersizin Önemi, Doğum Sonrası Bebek Bakımı, Emzirme Eğitimi konularında yapılacak olan bilgilendirme seminerinin içeriği:

  • Normal doğum mu, sezaryen mi?
  • Ağrısız doğum olur mu?
  • Bebeğimi nasıl emzireceğim?
  • Bebeğime nasıl banyo yaptıracağım?
  • Bebek masajı nasıl yapılır?
  • Gebelikte nasıl beslenmeliyim?
  • Hamileyken fiziksel egzersiz yapabilir miyim?

Sağlıklı bir hamilelik geçirmek için pek çok bilgiye erişebilirsiniz. Ancak buna rağmen doğumun kendisi, ilk defa anne olacak pek çok kadına  esrarengiz gelir. Bu noktada eğitimin önemi büyüktür.

Uygulanan doğuma hazırlık programları ile hamile kadınların doğumla ilgili ön yargıları ve korkuları nasıl azalıyor, bu programlar neden önemli gelin hep birlikte öğrenelim. Doğuma Hazırlık ve Nefes Çalışmaları, Hamilelik Dönemi, Hamilelikte Beslenme, Doğum Eylemi, Doğum Sonrası Dönem, Bebek Bakımı, Emzirme ve Gebelik Egzersizleri ile ilgili bilimsel doğruları içeren ücretsiz bilgilendirme seminerimize tüm anne adaylarını ve anne olmayı düşünen kadınlarımızı davet ediyoruz.

Eğitim için ayrılan kontenjana ulaşılmıştır. Gösterdiğiniz ilgi için teşekkürler.

Eğitim kontenjanı 30 kişi ile sınırlıdır

LÜLEBURGAZ YILDIZLARI KADIN AKADEMİSİ(LYKA)

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Lüleburgaz Belediyesi Personel Hizmetleri Personel Alımı Sınav Sonuçları

LÜLEBURGAZ BELEDİYESİ PERSONEL HİZMETLERİ A.Ş. PERSONEL ALIMI  SINAV SONUCU İÇİN TIKLAYINIZ 08.08.2018- 09.08.2018 tarihleri arasında ...

İş Yeri Açma ve Çalışma Ruhsatları Verildi

Belediyemize iş yeri açma ve çalıştırma için başvuruda bulunan, iş yeri sahiplerine ‘İş Yeri Açma ...

Haydi Çocuklar Parklara

Haydi Çocuklar Parklara!… Park Etkinliklerimiz Salı ve Perşembe Günleri Devam Ediyor!… Parklardaki etkinlik tarihlerini aşağıdaki ...