Anasayfa / Haberler / Dönmeyi Düşünmediler!

Dönmeyi Düşünmediler!

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferinin 103. yılında tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi saygıyla anıyoruz…

Çanakkale Zaferimizin 103’üncü yıl dönümünde, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi kapsamında bir dizi program gerçekleştirildi.

Programın ilk bölümü, Lüleburgaz Şehitliğinde Saygı Duruşu’nda bulunulması, saygı atışı ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı. Garnizon Komutanlığı personeli tarafından günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yapıldı. Ardından şiirler okundu. Şiirlerin okunmasının ardından Lüleburgaz Kaymakamı Mustafa Kaya Şehitlik Defteri’ni imzaladı. Öleceğini bile bile ölüme koşan aziz şehitlerimizin mezarlarının ziyaret edilmesinin ardından Lüleburgaz Şehitliğindeki program sona erdi.

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferinin 103. yılı programını ikinci bölümde Prof. Dr. Necdet Tekin Gençlik Merkezinde Mehmet Akif Ersoy Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan programla devam etti. Buradaki program da Saygı Duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı. Şiirler okundu. Yarışmalarda dereceye giren öğrenciler için hazırlanan ödül töreninin ardından ‘Bir Hilal Uğruna’ oratoryosu ile program sona erdi. Orduevi’ne geçiş ve Şehit ailelerine verilen yemek ile 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi programı tamamlandı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Abbas Güçlü ve Necdet Tekin’le Aykırı Sohbetler

Aykırı Sohbetler yeni konuşmacılarla Lüleburgaz halkıyla buluştu. Aykırı Sohbetler’de ‘Eğitimde Bugün ve Yenilikçi Yaklaşımlar’ konuşuldu. ...

Lüleburgaz Tiyatro Akademisi Atölyeleri Başlıyor!

Lüleburgaz Belediyesi kültür etkinlikleri kapsamında hayata geçen Lüleburgaz Tiyatro Akademisi 158 katılımcısı ile 2 Ekim ...

Lüleburgaz’da 23 Nisan!..

Lüleburgaz Belediyesi tarafından her yıl düzenlenen ve bu yıl 20-24 Nisan 2017 tarihleri arasında 26’ncısı ...