Anasayfa / Haberler / Düdüklüde Kıymalı Bamya

Düdüklüde Kıymalı Bamya

Belediyemiz Kültür Etkinlikleri kapsamında düzenlenen Tiyatrolar Haftasındaki oyunlardan biri de Düdüklüde Kıymalı Bamya oldu.

Yeni Kuşak Köy Enstitülüler Derneği tarafından hazırlanan oyunu Eser Baydur kaleme aldı. İki perdeden oluşan acıklı güldürü oyununda; Şuayip Evin, Yeşim Yılmaz, Gözde Aksu, Aysel Tan, Selda İtak, Hamiyet Gülaçar, Ogün Ayaoğlu ve Özlem Demirkol sahne aldı. Ses ve Işıkta Meltem Siftahoğlu, Ömer Siftahoğlu, Makyajda da Özlem Hamiş görev aldı.

Trajikomik Bir Hikaye…

Oyun, kadın karakterlerin ağırlıkta olduğu renkli, hareketli ve güncel olayları, gerçek hayatları göz önüne seren kara güldürü türünde. Önemli, şaşırtıcı mesajlar içeren, sürprizli bir sonla gözleri yaşartan güzel bir oyun. Olaylar; gelen-gideni eksik olmayan varlıklı, çok kadınlı, bol kahkahalı bir ailenin yaşadığı evde geçiyor. Alaturka ve alafrangalık arasında sıkışıp kalmış, bayağılık, çokbilmişlik ve emeksiz kazanmanın egemen olduğu bir toplumda, her günün birbirinin aynı geçtiği, çok sıradan hayatların olduğu bir eve; kaybolan değerlere ayna tutan Fahrettin Bey geliyor ve her şey karışıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Park Etkinliklerine Bisikletlerle Gidildi

Lüleburgaz      Belediyesi     Kültür     Etkinlikleri     kapsamında    ilçemizde ...

Park Etkinlikleri Başladı

Lüleburgaz      Belediyesi     Kültür     Etkinlikleri     kapsamında    ilçemizde ...

Belediye Meydanında Trakya Yaylı Dörtlüsü Konser Verdi

Lüleburgaz Belediyesi Kültür Etkinlikleri kapsamında Belediye Meydanında Trakya Yaylı Dörtlüsü konser verdi. Trakya Oda Orkestrası ...