Anasayfa / Haberler / Eğitim Programlarının Temeli Atılıyor

Eğitim Programlarının Temeli Atılıyor

Belediyemiz tarafından hazırlanan “Yenilikçi Girişimcilik Alanında Belediyecilik Hizmetlerinde Kurumsal Kapasitesinin Artırılması ve Eğiticinin Eğitimi” isimli proje Trakya Kalkınma Ajansı’nın Teknik Destek Programı kapsamında destek almaya hak kazandı. Proje yürürlüğe geçti ve ilk eğitim bugün Lüleburgaz Yıldızları Kadın Akademisinde(LYKA) başladı.

Projenin sözleşmesi, Lüleburgaz Belediye Başkanı Emin Halebak ve Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin tarafından imzalandı. Bu eğitimle, etrafına farklı bakış açılarıyla bakabilen, tespit edilen fırsatları değerlendirebilen, çok yönlü düşünebilen, yeniliği kabul ettirebilecek ikna yeteneğine sahip olan, iyi iletişim kurabilen, doğru ve kısa sürede karar alabilen, yaratıcı ve kendine güvenebilen, hızlı düşünebilen, gerekli kaynaklara hızla ulaşabilecek iletişim ağına sahip yenilikçi girişimcilere destek verilmesi için açılacak olan kuluçka merkezinde verilecek eğitim programlarının temeli atılıyor.

Önemli Olan Hayal Gücü

Lüleburgaz Yıldızları Kadın Akademisindeki projenin eğitimi, Speed Networking™ Uzmanı, Networking Eğitimleri Tasarımcısı, Konuşmacı & Yazar Ertuğrul Belen ve İş Koçu ve İş Geliştirme Mentoru Taylan Demirkaya tarafından veriliyor. Eğitim, girişimcilik ekosisteminden kuruluş stratejilerine, hukuktan satışa, networking’den yatırımcı ilişkilerine, kısacası girişimciliğin altın kurallarına değinilerek başladı.

Lüleburgaz Belediye Başkanı Emin Halebak eğitim programının ilk gününde girişimcilikle ilgili bir konuşma yaptı. Başkan Emin Halebak girişimcilik ile ilgili görüşlerini şu sözlerle paylaştı: “19. yüzyılda işveren kas gücüne önem veriyordu. 20. yüzyılda ise kas gücü yetmedi ve bilgi gücü de gerekli hale geldi. Bizim için ise önemli olan, hayal gücü! Bizim çalışanlarımız hayallerinin peşinden gidiyorlar. Bu nedenle de birçok belediye bizim bulunduğumuz noktaya gelemiyor. Biz hem sürdürebilir hem de kurumsal olmayı topluma yaymalıyız. Çünkü yaratıcılığın gelişmesinin sağlayacak iklim burada var. Tek isteğimiz var, yaşadığımız toplumla dünyayı aynı seviyeye getirmek. Hem demokraside hem hukukta hem ekonomide hem de değerler sisteminde aynı düzeye gelmeyi istiyoruz. Değerler sistemini yeni baştan oturtmak için mücadele ediyoruz. Bunu bir yere taşıma çabası başlı başına bir girişim örneğidir.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Çember’de girişimcilik ekosistemi konuşuldu

 Girişim Çemberi’nin bu haftaki konukları Startup Market  kurucu ortağı ve CEO’su Serkan Bağçe  ve Ürün ...

Kadınların emeği ilmek ilmek birleşiyor

Türkiye’nin dört bir yanından binlerce kadın, emeklerini, umutlarını, sevgi dolu kalplerini ihtiyaç sahibi çocuklarımız için ...

Tenis Turnuvası devam ediyor

Lüleburgaz Belediyesi 2. Balkan Çocuklar Tenis Turnuvası Lüleburgaz Yıldızları Kadın Akademisinde (LYKA) başladı. Lüleburgaz Belediyesi ...