Anasayfa / Haberler / Fas ve Fildişili Belediye Başkanlarından Ziyaret

Fas ve Fildişili Belediye Başkanlarından Ziyaret

Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Orta Doğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatı (UCLG-MEWA) Genel Sekreteri Mehmet Duman, Fas Chefchaouen Belediye Başkanı Mohamed SEFIANI, Fildişi Sahilli Odienne Belediye Başkanı Diane Nasseneba TOURE, UCLG-MEWA Tanıtım ve Halkla İlişkiler Koordinatörü Mohammed ALMAHLI, UCLG-MEWA Proje Sorumlusu Randa AL SABBAGH ve UCLG-MEWA Proje Sorumlusu Emine Gökçe YANIK belediyemizi ziyaret etti.

Fildişi Sahilli Odienne Belediye Başkanı Diane Nasseneba Toure, Lüleburgaz Belediyesi ile ilgili görüşlerini şu sözlerle aktardı: “Lüleburgaz Belediyesini çalışmalarından dolayı kutluyorum. Geçtiğimiz yılı Kadın Yılı ilan ettiğinizi öğrendim. Bu hepimizi çok memnun etti. Emeği geçenleri tebrik ediyorum. Bizde de 32 meclis üyesi var. Üyelerimizden 22’si kadın 11’i erkek. Lüleburgaz’da olmaktan mutluyum.” dedi. Fas Chefchaouen Belediye Başkanı Mohamed Sefıanı de görüşlerini paylaşırken şu ifadeleri kullandı: “Bilgi ve tecrübe paylaşımında bulunduk. Bu ziyaret hepimiz için bir kültür kaynaşması oldu.” UCLG-MEWA Genel Sekreteri Mehmet Duman da Lüleburgaz ziyaretlerinin oldukça verimli geçtiğini ifade etti.

Toplumun geleceğine önem verilmeli

Ziyarette Lüleburgaz Belediye Başkanı Emin Halebak’a başarısının sırrını ve önerileri soruldu. Başkan Emin Halebak şu cevabı verdi: “Belediyemiz ve yöneticilerimiz son derece çalışkan ve başarılıdır. Aksi durum kaynak israfına neden olur. Strateji Plan muhakkak oluşturulmalı. Yönetim yerine yönetişim kavramını kullanılmalı. Topluma önem verilmeli, çocukları ve kadınları çok önemsemeli. Toplum için daha fazla özgürlük alanı açıp faydalanmaları sağlanmalı. Toplumun kültürel ve sanatsal alanda projeler üretmesine destek verilmeli.” Başkan Emin Halebak konuşmasının sonunda “UCLG-MEWA Genel Sekreteri Mehmet Duman, Fas Chefchaouen Belediye Başkanı Mohamed SEFIANI, Fildişi Sahilli Odienne Belediye Başkanı Diane Nasseneba TOURE, UCLG-MEWA Tanıtım ve Halkla İlişkiler Koordinatörü Mohammed ALMAHLI, UCLG-MEWA Proje Sorumlusu Randa AL SABBAGH ve UCLG-MEWA Proje Sorumlusu Emine Gökçe YANIK bizi ziyaret ettiler. Kendilerini burada ağırlamaktan mutlu olduk.” dedi.

Ziyaretin sonunda Lüleburgaz yerel yönetim çalışmaları yerinde görüldü.