Anasayfa / Haberler / Gelişmek ve Güçlenmek için #EticaretZamanı

Gelişmek ve Güçlenmek için #EticaretZamanı

Lüleburgaz dijitalleşiyor! Lüleburgaz Belediyesi geleceğin teknolojilerini yakalamak adına yaptığı dijital pazarlama etkinliklerinde genç neslin ve yeni girişimlerde bulunmak isteyen Lüleburgazlılara desteğini sürdürüyor.

#ETİCAETZAMANI

Sosyal medya ve dijital pazarlama eğitimi konusunda yenilikçi bir akımının başlangıcı olan Sosyal Medya Kampüsü, Lüleburgaz Belediyesi’nin düzenlediği eğitimde #eticaretzamanı demeye geliyor!

Lüleburgaz Belediyesi , kentimizi ekonomik açıdan güçlendirme ve kalkındırmak için Türkiye’nin önde gelen profesyonellerinden oluşan eğitmen kadrosuyla e-ticarete adım atmak isteyen ya da adım atmış kişilere muhteşem bir eğitim düzenliyor. Kariyer ve iş hayatınızı etkileyecek bu muhteşem eğitim, Türkiye’nin en iyi dijital pazarlama eğitim platformu olan Sosyal Medya Kampüsü’nün global markaların ve dijital reklam ajansların etkili isimlerinde oluşan eğitim kadrosu tarafından gerçekleştirilecek.

Eğitim 22-23-24 Aralık 2017 tarihlerinde Lüleburgaz Yıldızları Kadın Akademisinde düzenlenecek.

Üç tam günden oluşan eğitimde e-ticaret hakkında birçok konuda yetkinlik kazanacaksınız!

Eğitim ücretsiz olup , eğitimde devam zorunluluğu vardır. Üç gün boyunca eğitme devam edecek katılımcıların eğitme başvurmaları önemle rica olunur!

*Eğitim sonunda katılımcılara katılım sertifikası verilecektir.

*Eğitim kontenjanı 40 kişi ile sınırlıdır!

Eğitim için ayrılan kontenjana ulaşılmıştır. Gösterdiğiniz ilgiye teşekkür ederiz.

Eğitim İçeriği:

 1. GÜN

E- Ticaret Alt yapısı Seçimi ve Başarı hikayeleri

10:00 11:00

E-Ticaret sektöre girmeyi düşünenlerin ve girmiş olanların sektöre girmeden önce yapması gereken hazırlıkların yer aldığı eğitimde, başlamadan önce ve sonrasında kafanızda oluşan tüm sorulara cevap bulacaksınız.


E-Ticaret’e Giriş ve E-posta Pazarlama

11:00 13:00

E-Ticaret Sektörüne Girerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

E-Posta Pazarlama Sayesinde Nasıl Daha Fazla Ürün Satarsınız?

E-Posta Pazarlama Sayesinde Müşteri Memnuniyetini Nasıl Sağlarsınız?

Sektörden Örnek ve Vaka Çalışmaları

 

E-ticarette Dijital Pazarlama Ve Sosyal Medya Bileşenleri

14:00- 16:00

Başarılı bir e-ticaret yolcuğulu sürdürebilmeniz için hedef kitlenizi, işinizi ve rakiplerinizi iyi tanımanız ve pazarlama bileşenlerinizi buna göre belirlemeniz gerekli.

 • Marka bilinirliği ve performansınızı nasıl arttırabilirsiniz?
 • Performans izleme ve ölçümleme ipuçları
 • Takip edilmesi gereken anahtar performans göstergeleri
 • S-ticaret ve e-ticaret ilişkisi
 • Pazarlama amaçlarına göre sosyal medya reklam modelleri
 • Sosyal medyada izlenmesi gereken noktalar
 • Bütçe ve Maliyetlendirme modelleri
 • Sosyal medya yönetim araçları

Depo ve İade Süreçleri Entegrasyonu  Ün Tedariği ve Kategori Oluşumu

E-ticarette, sipariş ve iade süreci  en çok dikkat edilmesi gereken noktalardır.  Sipariş doğru hazırlandı mı? İade süreci eksiksiz tamamlandı mı? Bu ve benzer durumlardan kaynaklı yanlışlılar artık tarihe karışıyor!

 • Depo ve iade süreçleri entegrasyonu nedir?
 • E-ticaret siteleri için faydaları ve önemi nedir?
 • Sık karşılaşılan sipariş ve iade yanlışlıklarının yarattığı sıkıntılar
 • Başarılı bir sipariş teslim süreci ve sorunsuz müşteri hizmeti yaratma
 • Tek adımda kargo ile iletişimi

16:00 – 18:00

2.GÜN

Ödeme Sistemleri 

10:00 12:30

Açıklama: Ödeme sistemleri ve İnternet üzerinden ödeme almak isteyen firmaların  kullanabileceği ödeme yöntemleri, bu yöntemlerin farklılıkları ve Sanal POS kullanımı başlıklarını kapsamaktadır.

 

E-ticaret Girişimi İçin SEO Bakış Açınız Nasıl Olmalı?

13:30 – 16:30

Arama motoru optimizasyonu çalışmalarına doğru yön verebilmek, başarıyı beraberinde getirecektir. E-ticaret girişiminizde SEO, nerede ve nasıl konumlanmalı, hangi pazarlama kanallarıyla birlikte değerlendirilmeli. Farklı bakış açıları ile gelir kapılarını nasıl açabilirsiniz?

 

E-TİCARET TEKNİKLERİ VE İLETİŞİM OPERASYONLARI

16:30 – 17:30

E-ticarette kullanılması gereken teknik bilgilerin olduğu bu eğitimde aynı zamanda stratejik yer tutan iletişim operasyonları hakkında kritik bilgiler üzerinde çalışılacaktır.

 

3.GÜN

Kullanıcı Deneyimi ve Dönüşüm Oranına Etkileri

10:00 13:00

E-Ticaret sitelerinde ve uygulamalarında kullanıcı deneyiminin satışa dönüşüm oranına etkisine odaklanılan bu eğitimde UX tasarımında dikkat edilmesi gereken önemli noktalar ile satışa dönüşüm oranını arttırmaya yönelik çeşitli yaklaşımları dinleyeceğiz.

Dijitalde Marka Nasıl Yaratılır?

14:00 17:00

Girişimler ne satarlarsa satsınlar, ne hizmet verirlerse versinler, ne iş yaparlarsa yapsınlar, en değerli ürünleri markalarıdır. Bir girişimci, liderlik dışında iyi bir pazarlamacı olmak zorundadır. İşini, fikrini ve ürünlerini markalaştırıp, etkili ve stratejik pazarlamalıdır.

İsim sürecinden, duruşuna, logosundan sloganına, birçok parçasıyla markaya karar vermek, hayata geçirmek ve sürdürülebilir kılmak en önemli konulardandır. Marka, insan gibidir; konuşur, bir tarzı vardır, kıyafetleri vardır, arkadaşları ve hobileri vardır, kendini geliştirir, büyür, yardım eder. Bu eğitim programında, pazarı ve tüketiciyi anlayarak  bir markanın baştan sona yaratım süreçlerini görme fırsatımız olacak.

 

Sosyal Medya Kampüsü Kimdir?

Sosyal Medya Kampüsü, global reklam ajanslarının ve markalarının en etkili isimlerinden oluşan eğitmen kadrosuyla bireysel alanda anlaşmalı olduğu üniversiteler ile sertifika programları düzenlemekte.

Kurucusu Baturay Elönü yönetiminde gerçekleşen eğitimler içerik zenginliği ve kurgusuyla sosyal medya ve dijital pazarlama konularını geniş kapsamlı olarak işleyen eğitim platformu olarak bilinmektedir.

Alanında Türkiye’nin en iyisi olarak bilenen sosyalmedyakampusu.com global ve ulusal büyük markaların eğitim, etkinlik ihtiyaçlarını da karşılamaktadır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Geleceğimiz Kurumasın!

Lüleburgaz Belediyesi ve Lüleburgaz Doğa Koleji’nin birlikte hazırladığı, 22 Mart’ta gerçekleştirilecek ‘Dünya Su Günü’ etkinliğine ...

Geleceğimiz Kurumasın!

Lüleburgaz Belediyesi ve Lüleburgaz Doğa Koleji’nin birlikte hazırladığı, 22 Mart’ta gerçekleştirilecek ‘Dünya Su Günü’ etkinliğine ...

Çanakkale Zaferi’nin 104. Yılı!

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferinin 104. yılında tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi saygıyla ...