Anasayfa / Haberler / Girişim Çemberi’nde sosyal girişimcilik konuşuldu

Girişim Çemberi’nde sosyal girişimcilik konuşuldu

2018 İnovasyon ve Tasarım Yılı etkinlikleri kapsamında Lüleburgaz Belediyesi ve Startup Trakya’nın ortaklaşa düzenlediği “Girişim Çemberi” etkinliği 13 Eylül’de Lüleburgaz Yıldızları Kadın Akademisinde (LYKA) gerçekleştirildi. Etkinlikte, sosyal fayda, sosyal girişimcilik ve Trakya’daki sosyal girişimcilik imkanlarının kolaylıkları üzerine sohbet edildi.

LYKA’daki MentBase Girişim Çemberi’nde, Sosyal Girişimcilik ve Tasarım Odaklı Düşünme öncülerinden SOGLAB kurucusu Göksel Gürsel, Eğitim Programları Direktörü Buse Gedik ile Ürün Geliştirme Ajansı İnovanka ve Startup Trakya kurucularından Gökhan Geyik konuşmacı olarak yer aldı.

Sosyal fayda odaklı düşünme ve üretilen iş fikriyle sosyal fayda sağlama, iş modelleri, sosyal girişimcilik ve bölgemizdeki sosyal girişimcilik imkanlarının kolaylığı üzerine konuşmaların gerçekleştiği etkinlikte Göksel Gürsel, Buse Gedik ve Gökhan Geyik girişimci ve girişimci adaylarına bilgi ve tecrübelerini aktardılar.

Ment. Base Girişim Çemberi Nedir ?
Girişim çemberi, sorgulamalar yaparak  katılımcıların aklındaki sorulara cevaplar bulmasını sağlamak, katılımcıları girişimcilik ve üretim gibi alanlarda bölgedeki yetenekler ile bir araya getirmek amacıyla yapılan bir etkinliktir. Katılımcılar etkinlik başladığında çember oluştururlar ve etkinliğin konusuna göre aklındaki soruları rahat bir şekilde sorabilirler etkinlik esnasında sadece dinlemezler aynı zamanda tartışabilirler.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Girişim Çemberine Davetlisiniz !

İşte, okulda ve hayatta daha etkili olmak için harika bir etkinlik sizi bekliyor. 2018 İnovasyon ...

Sosyal fayda için iş fikri ürettiler

2018 İnovasyon ve Tasarım Yılı etkinlikleri kapsamında Lüleburgaz Belediyesi tarafından “Sosyal Fayda için Tasarım Odaklı ...

İsmail Haznedar Girişim Çemberi’nin konuğu oldu

2018 İnovasyon ve Tasarım Yılı etkinlikleri kapsamında Lüleburgaz Belediyesi ve Startup Trakya’nın ortaklaşa düzenlediği “Girişim ...