Anasayfa / Haberler / Girişimci Kadın Zirvesi Lüleburgaz’daydı

Girişimci Kadın Zirvesi Lüleburgaz’daydı

Lüleburgaz 2016 Kadın Yılı Etkinlikleri kapsamında, Türkiye’nin dört bir yanında faaliyetlerini sürdüren, iş hayatına farklı bir bakış açısı getiren, üreten, kazanan, ekonomiye ve toplumun her kesimine olumlu faydalar sağlayan kadın girişimciler, Lüleburgaz’daydı.

Girişimci Kadın Zirvesi’nde birbirinden önemli konulara değinen kadın girişimciler, başarı hikayeleriyle kadınlara ilham verdi. Moderatörlüğünü Sosyal Medya Kampüsü Kurucusu Baturay Elönü’nün yaptığı programda ilk olarak sahneye A Capella gurubu SesVerSus çıktı.

Kadınlar gerçekleri hayal eder

Programın ilk konuşmacısı olarak Adem&Havva Group CEO’su Özlem Safiye Kurt sahneye çıktı. Özlem Safiye Kurt, ‘Kadınlar gerçekleri hayal eder’ başlıklı konuşmasında kendi hayat hikayesini anlatarak, azimle çalışmayla birlikte hayallerin gerçeğe nasıl dönüştüğünü anlattı.

Kadın dokunuşu

Ekşisözlük yazarı Bengü Üçüncü ve Zaytung editörü Ayşe Balıbey Tanıl, ‘Kadın Dokunuşu’ başlıklı konuşmalarında, kurulan hayallerin sabırla birlikte başarıya dönüşeceğine dikkat çektiler. Bengü Üçüncü ve Ayşe Balıbey Tanıl, iyi yapıldığına inanılan tutkuların peşinden giden ve ne istediğini bilen insanların karşısında, bütün dünyanın kenara çekildiğini ifade ettiler.

Kadınlar Ne İster?

BKM Express’ten Figen Karasu, ‘Kadınlar Ne İster?’ başlıklı konuşmasında kadınların değişiminin toplumun değişimiyle paralel olduğunu, kadının özgüveniyle çalışma hayatında muhakkak yer alması gerektiğini ve hem toplumda hem iş hayatında cinsiyet eşitlikçi yaklaşımın çok önemli olduğunu vurguladı.

İşte Bu Bizim Hikayemiz

Melisamom Bloggerı Merve Öztürk, ‘İşte bu bizim hikayemiz’ başlıklı konuşmasında, nasıl bu kadar çok tanınmış bir anne-çocuk bloggerı olduğunu, kadınlara hayallerinin peşinden gitmeleri, onları küçümsememeleri, ufacık bir hayalin nasıl harika bir gerçekliğe dönüşebileceğini anlattı.

Hayalin İşin Olsun

İşini Sev Kurucusu Duygu Aynur, ‘Hayalin İşin Olsun’ adlı konuşmasında hayalini gerçeğe dönüştürüp hayata geçirdiği projesini anlattı. Duygu Aynur, severek ve isteyerek yapılan tüm işlerin başarıyla sonuçlanacağının altını çizdi.

 

 

Güç Bizde Artık!

Fundalina Bloggerı Funda Güleç ‘Güç Bizde Artık’ başlıklı konuşmasında, kadın olmanın toplumu beslemek ve geliştirmekle aynı olduğunu belirtip, kadınların kendilerini her alanda azimle geliştirmeleri gerektiğini ifade etti. Funda Güleç sunumunda istatistiki verilerden yararlandı. Lüleburgaz’ın herkes için imrenilen bir yer olduğunu, Lüleburgaz’da kadınlara verilen önemin çok fazla olduğunu söyledi.

Uzaklardan size yakın bir hikaye

Peugeot Finans Ürün Müdürü Didem Güneri Teker, ‘Uzaklardan size yakın bir hikaye’ başlıklı sunumunda, küçük bir köy okulunda başlayan ve bugüne kadar geçen süreçte yaşadıklarını ve deneyimlerini paylaştı. Teker, hayalleri gerçekleştirmek için hedeflerin olmazsa olmaz araçlar olduğunu ve her zaman hedeflerin peşinden gitmek için kişisel gelişime ve eğitime önem verilmesi gerektiğini belirtti.

Üreten bir kadın olmanın dayanılmaz mutluluğu

Makarna Lütfen kurucusu Tuğba Bayburtluoğlu, ‘Üreten bir kadın olmanın dayanılmaz mutluluğu’ başlıklı sunumunda, marka kurma sürecinde dikkat edilmesi gerekenlere değindi. Bayburtlu ev ortamında başladığı işini nasıl pazarlayarak büyütebildiğini ve bu süreçte dikkat edilmesi gerekenleri paylaştı.

Başarı vardığınız bir yer değil, sonu olmayan bir yoldur

Cocuklageziyoruz.com kurucuları Evrim İşeri ve Ezgi Demirli, sunumlarında üretmenin ve çalışmanın sadece belirli saatlerde olmaması gerektiğini, farklı bir şeyler üretmeyi düşünmek gerektiğini ve herkesin fikirlerini hayata geçirmeleri için ilk adımı atmanın çok önemli olduğunu ifade ettiler. Konuşmacılar, elde edilen başarıyı ileri taşımanın her zaman kişinin kendi elinde olduğunu da sözlerine eklediler.

Toplumu yönlendiren kadınlarımızdır

Programın sonunda Belediye Başkanı Emin Halebak da bir konuşma yaptı. Başkan Emin Halebak konuşmasında şu ifadeleri kullandı: “Tecrübeleriniz bizim için çok önemli ve değerliydi. Bizim için bugün yeni kapılar pencereler açtınız ki bunun sonuçlarını gelecek yıllarda hep beraber göreceğiz. Bundan 17-18 yıl önce Lüleburgaz için bir vizyon yazdığımızda dedim ki, gelecekte Türkiye’deki yöneticiler Lüleburgaz’dan çıkacak. Çünkü biz çocuklarımızı farklı yetiştireceğiz. Onların okul başarıları yetmez yalnızca yaşam başarısının üçte birini oluşturur. Geriye kalan kısmını hep birlikte yaratacağız. 3-4 gün önce bir haber geldi. Dans yarışmasında bir kız çocuğumuz ülkemizi başarıyla temsil ederek derece aldı. Ve diyor ki, “Bu başarı Lüleburgaz’daki Ekin Atölyesi sayesinde.” Rio De Janeiro’dan sonra en fazla dans okulu Lüleburgaz’da. Bu sahne yılda 250 etkinliğe ev sahipliği yapıyor. Korolarımız var, şiir guruplarımız var. Bütün hepsinde başarıya giden yolun arkasında Lüleburgazlı kadınlar var. Bunu asla ve asla kimse saklayamaz. Gerçek anlamda toplumumuzu yönlendiren, hayat veren ve şekillendiren kadınlarımızdır.”

Program sonunda Bilişim Garaj Akademisi’nde verilen eğitimleri tamamlayan öğrencilere sertifika töreni düzenlendi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Murat Gerenli Başkanlığında İlk Meclis Toplandı

Belediye Meclisi 5393 Sayılı Yasanın 20. Maddesine istinaden Mayıs 2018 mutad toplantılarının ikinci birleşimi 8 ...

Belediye Başkanımız Murat Gerenli görevine başladı

Lüleburgaz Belediye Meclisi tarafından 4/05/2018 tarihinde yapılan meclis toplantısındaki Belediye Başkanlığı seçim sonucunda Belediye Meclis ...

Avrupa’nın En Prestijli Belediyecilik Ödülü Lüleburgaz Belediyesinin!

Avrupa’nın en prestijli belediyecilik ödülü belediyemize verildi. Lüleburgaz Belediyesi, Avrupa Konseyi’ne üye 47 ülke ve ...