Anasayfa / Genel / Girişimciler Trakya Girişim Çemberi’inde Toplandı

Girişimciler Trakya Girişim Çemberi’inde Toplandı

Girişimci Çemberi büyüyor! İlham alarak iş fikrinizi  geliştirmede  yardımcı olacak Lüleburgaz Belediyesi, Startup Trakaya, Misface ve İnovanka’nın ortaklaşa düzenlediği “Trakya Girişimci Çemberi “ etkinliği 24 Şubat’ta Lüleburgaz Yıldızları Kadın Akademisinde gerçekleştirildi.

Etkinlik öncesinde, Lüleburgaz Belediyesi Bilgi İşlem Müdürü İbrahim Zengin 2018 İnovasyon ve Tasarım Yılı içerisinde Lüleburgaz’da gerçekleştirilen inovasyon, tasarım ve girişimcilik alanlarındaki eğitim ve etkinliklerden bahsetti. İbrahim Zengin, Lüleburgaz Belediyesinin Trakya Bölgesinde Lüleburgaz odağında Girişimci Ekosisteminin kurulması amacıyla girişimcileri yıl boyunca destekleyeceğini belirtti. Zengin, Lüleburgaz Yıldızları Kadın Akademisinde bulunan ve yakın zamanda faaliyete geçecek paylaşımlı ofis, prototip laboratuvarı, toplantı salonları ve eğitim sınıflarından girişimcilerin faydalanabileceğini, yıl içerisinde gerçekleştirilecek eğitim ve etkinlikler hakkındaki duyurulara www.inovasyonvetasarim.com web sitesinde ve yılın sosyal medya hesaplarından ulaşabileceklerini ifade etti.

Startup Trakya’nın kurucularından Gökhan Geyik’in moderatörlüğündeki etkinlikte E-Ticaret Çağı Dergisi Yayın Yönetmeni Ümit Öncel ve Sporx E-Spor Müdürü Kemal Sığırcı konuşmacı olarak yer aldı. “Girişimci Çemberi”nin bu haftaki konukları Webrazzi Girişim Ofislerini hazırlayan ve sunan, ayrıca E-Ticaret Çağı Dergisi Yayın Yönetmeni Ümit Öncel ile Sporx E-spor Müdürü Kemal Sığırcı oldu. Ümit Öncel Türkiye girişimci ekosisteminden bahsederken, Kemal Sığırcı da Türkiye’de e-sporun gelişim süreçleri hakkında değerlendirmelerde bulundu. Etkinlikte girişimcilik ve e-spor alanındaki gelişmeler ve fırsatlar konuşuldu.

Etkinlikte önemli değerlendirmelerde bulunan Ümit Öncel, girişimcilerin asla pes etmemesi gerektiğini  söyledi.  Röportaj yaptığı girişimcilerin de ortak özelliğinin duydukları heyecan ve takım oyununu başarmaları olduğunu sözlerine ekledi. Kemal Sığırcı da her zaman oyunlarla ilgilendiğini ve Türkiye’nin bu alanda gelişmesi için bir proje ürettiğini söyledi. Sığırcı, konuşmasının devamında bu vizyonu hayata geçirmek için büyük bir şirketle irtibata geçip onların bünyesine katılarak e-sporu Türkiye’ye yaydıklarını belirtti.

Yetenekli gençlerin bir araya geldiği ve takım olarak yeni girişimler üretmeye başladıkları Startup Trakya’nın kurucularından Moderatör Gökhan Geyik, etkinlikte şirket kültürü alanında çarpıcı veriler verdi. Geyik, başarıda kültürün %96, stratejinin %4 etkisinin olduğu ve bunun Google, Apple, Facebook gibi büyük şirketler tarafından da değerlendirildiğini ancak ona rağmen şirketlerin vakitlerinin %70 ini stratejiye ayırdığını anlattı.

Trakya’nın yenilikçi girişimcilerinden Kadircan Kırkoyun da etkinliğe katıldı. Kırkoyun, ürettikleri Scode app’in 150.000 kişi tarafından indirildiğini söyledi. Kırkoyun bu girişimi 11. sınıfta Çorlu’da kardeşi Kaan Kırkoyun’la başlattıklarını ve şuanda yatırım sürecinde olduklarını ifade etti.

Ment.Base (Girişimci Çemberi) Etkinliği Nedir ?
Ment.Base etkinliği çember halinde oturma düzeni olan sorgulamaların yapıldığı etkinliktir. Ment.Base’de doğru /yalnış diye birşey yoktur. Organizasyonda her şey sorgulanmalıdır felsefesi benimsenir . Etkinlik Lüleburgaz BelediyesiStartup TrakyaMisface ve İnovanka tarafından ortaklaşa düzenlenir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

23 Nisan Toplantıları Devam Ediyor

Dans ve Halk Oyunları ekiplerinin gösteri sıraları belli oldu. Bu yıl 27. si düzenlenecek olan ...

Lüleburgaz Belediyesi Kadın Davul Ritim Grubu Genç Kadın Kariyer Gününde

TURKHISWIN’in düzenlediği Genç Kadın Kariyer Günü 2018 programında Lüleburgaz Belediyesi Kadın Davul Ritim Grubu sahne ...

Tenis Kulüpleriyle İşbirliği Toplantısı

Lüleburgaz Yıldızları Kadın Akademisinde (LYKA), Balkan Ülkeleri Tenis kulüpleri işbirliği ve dostluğu geliştirme toplantısı gerçekleştirildi.. ...