Anasayfa / Belediye Etkinlikleri / Girişimcilik Hikayeleri

Girişimcilik Hikayeleri

Lüleburgaz İnovasyon Merkezi(LİMER) ve Startup Koloni’nin ortaklaşa düzenlediği, LİMER girişimlerinden TrCari kurucusu Erdem Hilmi Küçükköse, Üretken Akademi ve Scode platformlarının kurucusu Kadircan Kırkoyun’un konuk olacağı “Girişimcilik Hikayeleri” etkinliği 9 Mart Cumartesi günü 17.00-18.30 arasında Lüleburgaz Yıldızları Kadın Akademisinde gerçekleştirilecektir.

KAYIT OL!

Erdem Hilmi Küçükköse kimdir?
1999 yılından bu yana yazılım geliştirme süreçlerinde yer alan Erdem Hilmi Küçükköse 2001 yılında 9 Eylül Üniversitesi Bilgisayar Programcılığından mezun olduktan sonra profesyonel iş hayatına başlamış ve kariyerine halen yazılım geliştirme uzmanı olarak devam etmektedir.

Php, Mysql, Sql, Firebird, Delphi, Veritabanı mimarisi, Proje yöneticiliği, yeni nesil girişimcilik gibi alanlarda çalışmaları devam etmektedir.
2017 yılında geliştirmeye başladığı TR Cari adlı start-up ile 2018 yılında Tim & Teb & Trakyaka Yeni İşim Girişim programında finale kalarak 1. Olmuştur. Yine 2018 yılında LİMER tarafından sağlanan ar-ge ofisinde TR Cari projesi gelişmeye ve pazardaki yerini büyütmeye devam etmektedir.
Bunun yanında Send Inbox Mail, Bulut Oto Galeri, Gitly Url Shorten Service, Asal.io gibi girişimlerin de geliştirilmesi üzerine çalışmaları devam etmektedir.

Kadir Can Kırkoyun kimdir?
1999 doğumlu ve Üretken Akademi kurucusudur. Bahçeşehir Üniversitesi Yazılım Mühendisliği’nde öğrenim görmektedir. Youtube partnerlik sistemleri, dijital tasarım gibi konular üzerinde çalıştıktan sonra asıl alanının yazılım olduğunun farkına vararak, bu alanda geliştirmeler yapmaya başladı. Scode isimli girişimiyle birçok yarışmada (iş geliştirme, mobil uygulamalar, girişimler üzerine) 1.likler elde ettiler. Scode, öğrencilerin ilgi alanlarına göre oluşturulmuş senaryolarla hem algoritma hem de programlama dili eğitimi sağlayan bir mobil eğitim teknolojisi ürünü. Öğrenci, örnek olarak uzay senaryosunu seçerek ilerliyor ,astronotun görevlerini kod yazarak tamamlıyor. Scode 300 binden fazla kişiye ulaşmış durumda. Birçok girişim hızlandırma programında yer aldı. Bazı girişim hızlandırma programlarında eğitim teknolojisi mentörü olarak yer alıyor. BİLSEM Hackathon’unda eğitim teknolojisi mentörü olarak yer aldı.

 

LÜLEBURGAZ YILDIZLARI KADIN AKADEMİSİ(LYKA)

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Geleceğimiz Kurumasın!

Lüleburgaz Belediyesi ve Lüleburgaz Doğa Koleji’nin birlikte hazırladığı, 22 Mart’ta gerçekleştirilecek ‘Dünya Su Günü’ etkinliğine ...

Çanakkale Zaferi’nin 104. Yılı!

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferinin 104. yılında tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi saygıyla ...

15.03.2019 TARİHLİ GEÇİCİ ŞOFÖR ALIM SONUCU

KAZANAN ADAYIN 21/03/2019 TARİHİ SAAT 15:00’A  KADAR 4 ADET FOTOĞRAF, VUKUATLI NUFÜS KAYIT ÖRNEĞİ, NÜFUS ...