DUYURULAR
Anasayfa / Haberler / Haydi geri dönüşüme!

Haydi geri dönüşüme!

Atık Elektrikli ve Elektronik Eşyaların Kontrolü Yönetmeliği kapsamında Türkiye  Bilişim Sanayicileri ve İş Adamları Derneği  (TÜBİSAD) ile Belediyemiz arasında İş Birliği Protokolü 24.10.2017 tarihinde imzalandı.

19 Aralık 2017’de iki adet toplama konteynırı Kapalı Pazar Yerine ve Gençlik Parkı’na yerleştirildi. Cumhuriyet İlkokulu, Ramazan Yaman İlkokulu ve Mehmet Akif Ersoy MTAL Lisesi “ÖĞRENCİLER AEEE –ATIK ELEKTRİKLİ ELEKTRONİK EŞYA- TOPLUYOR” kampanyasına katıldı. Kampanya kapsamında Mayıs ayında 3.300 kg Elektronik atık teslim edildi.

Proje kapsamında, Cumhuriyet İlkokulu’na 1 adet masa tenisi, 13 adet satranç, 288 adet (8 kutu) saksıda tohum, Ramazan Yaman İlkokulu’na 1 adet laptop, 216 adet (6 kutu) saksıda tohum, Lüleburgaz Mehmet Akif Ersoy MTAL’ye 1 adet masa tenisi, 24 adet satranç, 1 adet spor topu seti hediyeleri Belediye Hizmet Binası’nda Başkanımız Murat Gerenli tarafından verildi. Başkan Gerenli hediyeleri verirken yaptığı konuşmada, kampanyaya katılan öğrencileri tebrik etti ve daha yaşanabilir bir çevre için atık bilincinin geliştirilmesi gerektiğine dikkat çekti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İş Yeri Açma ve Çalışma Ruhsatları Verildi

Belediyemize iş yeri açma ve çalıştırma için başvuruda bulunan, iş yeri sahiplerine ‘İş Yeri Açma ...

Dünya Çevre Günü Kutlu Olsun

5 Haziran Dünya Çevre Günü etkinlik programı Kongre Meydanı’nda gerçekleşti. Program kapsamında Kongre Meydanında bir ...

TEK Güzel Sanatlar Lisesinin Yıl Sonu Sergisi Belediyemizde

TEK Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan yağlı boya resim sergisi, Belediyemiz Fuaye Salonunda açıldı. ...