Anasayfa / Haberler / Hep İleri!

Hep İleri!

Yeni Kuşak Köy Enstitülüleri Derneği Mandolin Grubu ve Korosu ile Lüleburgaz Belediyesi Çocuk Korosu tarafından Aşkiye – Neşet Çal Sahnesi’nde konser verdi.

Konser programı iki bölümde gerçekleşti. Konseri Şükran Akdeniz yönetti. İlk bölümde Lüleburgaz Belediyesi Çocuk Korosunun programında, Memleketim, Adın Ne?, Kitap, Ziraat Marşı, Orda Bir Köy Var Uzakta eserleri seslendirildi. Mandolin Grubu ve Korosu da, Öğretmen Marşı, Pamukçu Bengi Zeybeği, Dostluk-Uyarlananlar, Neşeye Şarkı, Şiir, Güzelliğin On Pare Etmez, Tamzara Yöresi Erzurum, Orda Bir Köy Var Uzakta ve Sen Bu Yaylaları Yaylıyamazsun eserleri seslendirildi.

Konser programının ikinci bölümünde de, Hicaz Mandıra, Ben Giderim Batuma, Yarim Gitti Çeşmeye, Niksarın Fidanları, Madımak, Fincan, Bahçelerde Biberiye, Şiir ve Hep İleri! Marşı seslendirildi.

Konserde İstiklal İlkokulu 2/A sınıfı öğrencilerinden bir grup folklor oynayarak geceye renk kattı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Hep Yeni Kalmayı Başaran

Lüleburgaz Belediyesi Kültür Etkinliği kapsamında Aşkiye – Neşet Çal Sahnesi’nde Köy Enstitülerinin Kuruluşunun 76. Yıl’ı ...

Mandolin Grubu da Destek Verdi

Türk Kütüphaneciler Derneği tarafından 2012 yılından beri her yıl Kütüphaneler Haftası kapsamında düzenlenen, “81 ilde ...