Anasayfa / Haberler / İlk Çalıştay Lüleburgaz’da Yapıldı

İlk Çalıştay Lüleburgaz’da Yapıldı

Lüleburgaz Türk Kadınlar Birliği tarafından, İstanbul Sözleşmesi ‘Marmara Bölgesi Çalıştayı’ Lüleburgaz’da yapıldı.

İstanbul Sözleşmesi projenin genel hedefi, hak temelli kadın örgütlerinin; 2011’de İstanbul’da imzaya açılan ve 1 Ağustos 2014 tarihinde yürürlüğe giren ‘Kadınlara Yönelik Şiddet ve Ev İçi Şiddetin Önlenmesi ve Bunlarla Mücadeleye İlişkin Avrupa Konseyi Sözleşmesi(İstanbul Sözleşmesi)’ne dair gerekli bilgileri öğrenerek güçlenmelerini sağlamak ve kadına yönelik şiddetle mücadele için her aşamada lobi ve savunuculuk becerilerini arttırmak olarak belirlendi. Projeyi anlatmak ve işbirliği olanaklarını değerlendirmek için Lüleburgaz’da bir araya gelindi.

Toplantıya, Türk Kadınlar Birliği Lüleburgaz Şubesi, Malkara Şubesi, Tekirdağ Şubesi, Edirne Şubesi, Çanakkale Şubesi, İstanbul Şubesi, Beşiktaş Şubesi, Şişli Şubesi, Sarıyer Şubesi, Kadıköy Şubesi, Maltepe Şubesi, Bakırköy Şubesi, Pendik Şubesi üyeleri, İstanbul Kırmızı Biber Derneği ve KA-DER temsilcileri katıldı. Türk Kadınlar Birliği Lüleburgaz Şube Başkanı Seval Çalışır, toplantıda “Kadınlara Yönelik Şiddet ve Ev İçi Şiddetin Önlenmesi ve Bunlarla Mücadeleye İlişkin Avrupa Konseyi Sözleşmesi” ile ilgili bilgiler verdi. Türk Kadınlar Birliği Üyeleri Proje kapsamında yapılacak çalışmaları anlattılar.

Projenin Özel Hedefi

Projenin özel hedefi, kadın örgütlerinin yanında hizmet sağlayıcıların kamu kurumlarının ve yerel yönetimlerin İstanbul Sözleşmesi’nin önemine dair farkındalıklarının arttırılması olarak belirlendi.

İstanbul Sözleşmesi bir son değil, şiddetsiz yaşam için bir başlangıçtır.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bir Ödül Daha

Sky Reporter Dergisi’nin bu yıl 8’incisini gerçekleştirdiği Business Challenge 2016 Ödülleri’nde bu yıl ilk kez ...

WEB SİTESİ YAPMAK İÇİN İLK ADIM ATILDI

Lüleburgaz Belediyesi 2016 Kadın Yılı Etkinlikleri kapsamında, Kırklareli Üniversitesi ve Belediyemiz tarafından kadınlara yönelik ücretsiz ...

Kadın Yılı Kapanışında Coşkulu Kutlama

Lüleburgaz’da Belediye Meclisi tarafından 2016 yılı Kadın Yılı olarak ilan edildi. Lüleburgaz Belediyesinin ulusal ve ...