DUYURULAR
Anasayfa / Haberler / İYİ Kİ DOĞDUN NAZIM

İYİ Kİ DOĞDUN NAZIM

Lüleburgaz Belediyesi Kültür Etkinlikleri kapsamında Aşkiye – Neşet Çal Sahnesi’nde şiir dinletisi düzenlendi.

Lüleburgaz Kent Oyuncuları, Türk ve dünya şiirinin en önemli isimlerinden Nazım Hikmet Ran’ın doğumunun 114’üncü yıldönümünde büyük ustanın şiirlerini seslendirdiler. Ceviz Ağacı, Kadınlarımız, Ben Senden Önce Ölmek İsterim, Sen de Herkes Gibisin, Hoşgeldin Kadınım, Karıma Mektup, Ve Altın Gözlü Çocuk, Memed’e Son Mektubumdur, Şehitler, Bulutlar Adam Öldürmesin, Çekilmez Bir Adam, Vatan Haini, Tahirle Zühre Meselesi gibi büyük ustanın birbirinden güzel pek çok şiiri Lüleburgaz Kent Oyuncuları tarafından okundu.

Şiir dinletisi iki bölümde gerçekleşti. Her bölüm sonunda şiirleri 50’den fazla dile çevrilen dünya şairimizin dizeleri de Anadolu ezgileriyle sunuldu. İlk bölümün sonunda Seviyorum Seni(Serap Köse), Hoşçakal Kardeşim Deniz(Sertaç Çelik), Analardır Adam Eden Adamı(Nevzat Kalafatçıoğlu), Gidenlerin Türküsü(Koro) seslendirildi. İkinci bölüm sonunda da Karlı Kayın Ormanında(Dilek Özkan), Kız Çocuğu-Hiroşima(Sertaç Çelik,Serap Köse), Yiğidim Aslanım(Binnur Dinç), Güzel Günler Göreceğiz(Koro) seslendirildi.

Gecenin sonunda Belediye Başkanı Emin Halebak sahneye çıkıp Nazım Hikmet Ran’ın Davet şiirini okudu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Lüleburgaz bisiklete biniyor

Belediyemiz tarafından gerçekleştirilen ‘Lüleburgaz Bisiklete Biniyor’ projesi kapsamında çalışmalar başladı. Hollanda Yaratıcı Endüstriler Fonu Nl ...

Vali Osman Bilgin’den Belediyemize ziyaret

Kırklareli Valisi Sayın Osman Bilgin, kamu kurum yatırımlarını yerinde gözlemlemek ve incelemek için 17 Temmuz’da ...

Kod okuryazarı gençler yetiştiriyoruz

Günümüz teknolojilerine ulaşmak artık çok kolay… Bu nedenle teknolojiyi hızla ve kolayca tüketmek değil, o ...