Anasayfa / Haberler / İzcilere LYFA’da Temel Liderlik Eğitimi

İzcilere LYFA’da Temel Liderlik Eğitimi

Trakya İzciler Birliği Federasyonu Temel Liderlik Eğitimi Lüleburgaz Yıldızları Futbol Akademisinde (LYFA) gerçekleştirildi.

Lüleburgaz, İstanbul, Eskişehir ve Malkara’dan toplam 24 kursiyerin katılım gösterdiği eğitimde WOIS Dünya Eğitim Kurulu Üyesi Başizci Orhan Taymaz, TİB İzci Önderi Başizci Cengiz Çekdemir, Kıdemli Ocakbaşı Nihal Başarır, Ocakbaşı Günalp Çakır ve Ocakbaşı Eren Koçoğlu eğitmen kadrosunda görev aldılar. İzciliğe ilişkin temel prensiplerin aktarıldığı ve kamp hayatı hakkında pratik bilgilerin saha uygulamaları ile pekiştirildiği eğitimde, İzcilik Töresi, Doğada Yaşam, İzci Oyunları, düğüm ve tesisler konularında sözlü ve yazılı sınavdan geçirilen katılımcılar eğitimi başarı ile tamamladılar.

“Lider İhtiyacımızı Karşılayacağız”

Konu ile ilgili olarak Pusula İzcilik ve Rekreasyon Derneği Başkanı Günalp Çakır şunları söyledi: “İlçemizde 2015’ten bu yana devam ettirdiğimiz İzcilik faaliyetlerimize hız kazandırmak için bu eğitimi talep ettik. Eğitim sonunda aramıza katılanlarla ve 40 izci liderimizle birlikte, hem halen devam etmekte olan Lüleburgaz Belediyesi Deniz ve Orman Kampı hem de sene boyunca 6 ünitede 200 izciyle devam eden İzcilik faaliyetleri için lider ihtiyacımızı karşılayacağımızı düşünüyorum. Stajları bitikten sonra açacakları yeni ünitelerle kısa sürede izci sayımızın 500’ün üzerine çıkmasını hedefliyoruz. Bu noktada desteklerini esirgemeyen Belediye Başkanımız Emin Halebak, TİB Yönetim Kurulu ve eğitmenleri ile GENKAD Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Ermen’e teşekkürü bir borç bilirim. GENKAD üzerinden başladığımız faaliyetlerimizi yine aynı kadrolarla ve heyecanla sürdürmeye devam edeceğiz. “

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ağaç yaş iken eğilir

Kuru bir ağacın eğilmesi zordur, en ufak bir dirençte kırılır. İnsan da bir ağaç gibidir… ...

Beton parkeyle nakşedilen şehrin modern sokakları

Şehrimizin sokaklarını ilmek ilmek işliyoruz, daha güzel ve daha modern bir Lüleburgaz için… İlçemiz sınırları ...

RENG-İ AHENK’ten Türk Sanat Müziği Konseri

Lüleburgaz Belediyesi Kültür Sanat Etkinlikleri kapsamında RENG-İ AHENK Kültür ve Sanat Derneği tarafından Aşkiye – ...