Anasayfa / Haberler / Kadın Dediğin…

Kadın Dediğin…

Lüleburgaz Belediyesi Kadın Yılı Etkinlikleri kapsamında, Lüleburgaz Kent Oyuncuları tarafından Aşkiye – Neşet Çal Sahnesi’nde 7 Mart’ta şiir dinletisi düzenlendi. Şiir dinletisinin son şiiri olan ‘Kadın’ı Belediye Başkanı Emin Halebak seslendirdi.

Lüleburgaz Belediyesi Kent Oyuncularının hazırladığı şiir dinletisini K.Budak Çal ve Necla Çetinkaya yönetti. Binnur Dinç ve Yazgülü Tunar’ın sunduğu dinletinin dekorunu K.Budak Çal ve Çağrı Durmaz hazırladı. Müzik, ışık ve efekt de Serkan Ölmez ile Bora Çetinkaya yer aldı.

Kevser Özkan şiirleri

Dinleti iki bölümde gerçekleşti. İlk bölümde Belediye Başkan Yardımcısı Kevser Özkan’ın şu şiirleri seslendirildi: Dostum, Yaşam Yol, Tetikte, Umudun İnadı, Duygularımız, Bir, Yeniden Severiz, An’lar ve Anılar, Baharlar Prangada, Bana Dair, Toprak, İnsanoğlu, Tutsak, Eğer, Yüreğimden Yüreğine, Ben İnsan, Yüreğinin Sesidir Bir Kentin Sesi ve Bana Dair.

Şairlerimizin Şiirleri

Dinletinin ikinci bölümünde de şu şiirler okundu: Çatlak Sevgilim, İşte Ben O Türk Kadınıyım, Emekçi Kadın, Anneciğim, Ey Güzel Kadın, Adı Kadın Yüreği Yangın, Kadınlar, Kadın Çantası, Sen Gidince, Annen, Kadınlarımız, Çokluk Senindir, Deli Kadınlar Güzel Severler, Hoş geldin Kadınım, Analık Nedir Annem?, Anne, Emekçi Kadınlar, Kadınlar, Emekçi Kadın, Kadın Dediğin İstanbul Gibi Olmalı, Güzelleme, Kadınsan, Aysel Git Başımdan, Kadın Dediğin, Kadınlarımız, Gül Kokuyorsun, Kadınım, Ben Senden Önce Ölmek İsterim ve Kadın.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

7 Kocalı Hürmüz

Lüleburgaz Belediyesi Kent Oyuncuları tarafından Aşkiye – Neşet Çal Sahnesi’nde ‘7 Kocalı Hürmüz’ tiyatro severlerle ...

Bir Ödül Daha

Sky Reporter Dergisi’nin bu yıl 8’incisini gerçekleştirdiği Business Challenge 2016 Ödülleri’nde bu yıl ilk kez ...

WEB SİTESİ YAPMAK İÇİN İLK ADIM ATILDI

Lüleburgaz Belediyesi 2016 Kadın Yılı Etkinlikleri kapsamında, Kırklareli Üniversitesi ve Belediyemiz tarafından kadınlara yönelik ücretsiz ...