Anasayfa / Haberler / Kadın Direktörler Konferansı’na Katıldık

Kadın Direktörler Konferansı’na Katıldık

Sabancı Üniversitesi Kurumsal Yönetim Forumu tarafından Egon Zehnder International Türkiye ofisinin stratejik desteğiyle yürütülen Bağımsız Kadın Direktörler (BKD) Projesi kapsamındaki “3’üncü Türkiye Kadın Direktörler Konferansı”, Dünya Bankası Grubu üyesi International Finance Corporation (IFC) ve Zorlu Holding’in desteğiyle Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde düzenlendi. 10 Şubat’taki konferansa Lüleburgaz Belediyesi de davet edildi.

Kadın Direktör sayısı artmalı

Konferansın açılış konuşmasını yapan Türktan, bir işin doğru yapılması için kurumsallığın ve başka fikirlere saygı duymanın büyük önem taşıdığını söyledi. Şirketlerde kadın direktörlerin sayısının daha fazla olması gerektiğini söyleyen Türktan, fazla sayıda kadın direktörün kurumsallığın ifadesi olduğunu belirtti.

Konferansta Sabancı Üniversitesi Kurumsal Yönetim Forumu Direktörü Melsa Ararat “Türkiye’de Halka Açık Şirketlerde Kadın Direktörler Raporu 2015″i paylaştı.Ararat, son dört yılda Borsa İstanbul’da halka açık şirketlerde kadın yönetim kurulu üyesi oranının yüzde 11,5’ten yüzde 12,9’a yükseldiğini söyledi. Toplantıda Sabancı Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat Berker’in katılımıyla “Kadınlarla Güçlendirilmiş Yönetim Kurulu” ödülleri de sahiplerini buldu.

Stratejik Plan için TAK’a gittik

Aynı gün Tasarım Araştırma Katılım(TAK) vizyon atölyesine de katılım gerçekleştirildi. TAK’a Lüleburgaz Belediye Başkanı Emin Halebak, Belediye Başkan Yardımcısı Kevser Özkan ve daire müdürleri katıldı.

TAK, kentsel sorunların çözümünde kentliler, tasarımcılar, gönüllüler, öğrenciler ve destekçilerin ulusal ve uluslar arası işbirlikleri kurarak fikir ürettikleri ve ürünlerini kamuoyu ile paylaştıkları yenilik ve yaratıcılık mekanıdır. Farklı disiplinlerinden tasarımcılarla birlikte, gönüllülük ve işbirliği esası ile program ve projeler üreten, bağımsız bir oluşumdur. TAK, kentsel sorunları Tasarım, Araştırma, Katılım yoluyla ele alır ve sosyal değişime duyarlı tasarım süreçleri kurgular.

Belediye Başkanı Emin Halebak TAK’a yapılan katılım için,“2017 – 2021 Stratejik Planlama sürecini yürüten Belediyemiz, farklı, yaratıcı ve katılımcı çözümleriyle kent değerlerini yaratma var olanları derinleştirme ve kültür olarak yerleştirme çalışmalarını sürdürüyoruz.” dedi.