Anasayfa / Haberler / Kadın Sevgidir

Kadın Sevgidir

Lüleburgaz Belediyesi Kadın Yılı Etkinlikleri kapsamında Aşkiye – Neşet Çal Sahnesinde şiir dinletisi düzenlendi.

Lüleburgaz Belediyesi Kent Oyuncuları tarafından gerçekleştirilen şiir dinletisinde Nazım Hikmet, Can Yücel, Cahit Sıtkı Tarancı, Faruk Nafiz Çamlıbel, İclal Aydın ve Ümit Yaşar Oğuzcan gibi usta isimlerin şiirleri seslendirildi.

Şiir dinletisinde Lüleburgaz Belediye Başkanı Emin Halebak, ‘Ben Senden Önce Ölmek İsterim’, Belediye Başkan Yardımcısı Rasim Aslan ‘Emekçi Kadın’, Belediye Başkan Yardımcısı Kevser Özkan da Tetikte/An’lar ve Anı’lar şiirlerini seslendirdiler. K.Budak Çal ve Necla Çetinkaya’nın yönettiği dinletide, müzikte Ahmet Cem Sain, sunucu olarak Binnur Dinç, Işıkta Tolga Temel ve Erdoğan Anıl Tekin, Efektte Bora Çetinkaya ve Dekorda K.Budak Çal ile Çağrı Durmaz görev aldı.

“Daha sağlıklı, daha dürüst olarak yürüyeceğimiz yol vardır. Türk kadını ilmi, ahlaki, sosyal, ekonomik hayatta erkeğin ortağı, arkadaşı, yardımcısı ve destekleyicisi yapmak yoludur. Bir toplum aynı gayeye bütün kadınları ve erkekleriyle beraber yürümezse, ilerlemesine ve uygarlaşmasına teknik bakımdan imkan ilmi bakımından da olasılık yoktur. Asıl mücadele, asıl başarılı olunması gereken alan kadınların ışık ile, kültür ile, gerçek erdem ile donatılmasıdır.”

M.Kemal Atatürk