Anasayfa / Haberler / Kadın Yılı Kapanışında Coşkulu Kutlama

Kadın Yılı Kapanışında Coşkulu Kutlama

Lüleburgaz’da Belediye Meclisi tarafından 2016 yılı Kadın Yılı olarak ilan edildi. Lüleburgaz Belediyesinin ulusal ve uluslararası alanda öncü ve örnek olmasındaki başarısının sırlarından biri de hiç şüphesiz ki eşitlikçi yaklaşım anlayışı… Bugün Lüleburgaz Belediyesi’nde birim müdürlerinin  % 60’ı kadın… Kadınların yerel karar organlarındaki Türkiye ortalaması % 4 iken Lüleburgaz Belediye Meclisi’nde % 30… Ayrıca Belediye Meclisi’nde 7 komisyon var. Komisyondaki başkanların da 4’ü kadın… Sivil Toplum Örgütlerinin oluşturduğu Kent Konseyi Meclisi’nin başkanı da kadın…

Lüleburgaz Belediye Meclisi bu eşitlikçi yaklaşım anlayışı kapsamında hem bölgeye hem de ülkemize örnek ve öncü olacak bir karara daha aldı. 2016 yılı Lüleburgaz’da ‘Kadın Yılı’ ilan edildi. 12 Yıldız Şehir Lüleburgaz’ın ‘Kent Değerleri’ni oluşturma yolunda attığı yeni adımda ‘2016 Kadın Yılı’ tanıtım toplantısı gerçekleşti. Böylece bölgemizde, ülkemizde ve tüm dünyada çığ gibi büyüyecek bir adımın başlangıcı atılmış oldu.

Dün akşam Kadın Yılı’nın kapanış gecesi Lüleburgaz Yıldızları Futbol Akademisinde(LYFA) düzenlendi. Sunuculuğunu Oya Akbıyık ve Utku Çorbacı’nın yaptığı program Arjantin Tango Türkiye Şampiyonası’nda Bronz Madalya alan Senay Önal ve Recep Başyurt’un tango gösterisi ile başladı.

KADINLAR HER YERDE…

Program şöyle devam etti: Lüleburgaz Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü Dilek Çetin Çivi’nin 2016 Kadın Yılı Sunumunun ardından Lüleburgaz Kadın Zeybek Grubu gösterilerini sergiledi. Kadın Yılı Belgesel Filmi gösterimi izlendi. LÜKSAD Bale Gösterisinde Nergis Öner müzikle dansın en güzel sanatını sergiledi. Lüleburgaz Yıldızları Kadın Halk Oyunları Ekibi ve Lüleburgaz Kent Konseyi Davul Ritm Grubu sahnenin tozunu aldı.

KADININ BİN YILI BAŞLADI

Lüleburgaz Belediye Başkanı Emin Halebak Kadın Yılı’nın bir yıla özgü bir yıl olmadığını söyleyerek, “Kadının bir yılı değil, bin yılı başladı. Kadınların biz erkeklerin yapamadıklarını yaptıklarını görüyorum ve her zaman yapacaklarına eminim.” dedi.

Program Lüleburgaz Kent Konseyi Kadın Meclisi Trampet Grubunun geçidi ve kadınlara özel eğitimlerin verildiği atölyelerdeki mezunların kep atma töreni ile devam etti. Final de de sahneye ünlü Alman bisikletçi Lisa Hattemer çıktı ve ağızları açık bırakan harika bir gösteri sergiledi. Program 2016 Kadın Yılı Atölyelerinde üretilen eserlerin sergilenmesi ve kokteyl ile sona erdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ağaç yaş iken eğilir

Kuru bir ağacın eğilmesi zordur, en ufak bir dirençte kırılır. İnsan da bir ağaç gibidir… ...

Beton parkeyle nakşedilen şehrin modern sokakları

Şehrimizin sokaklarını ilmek ilmek işliyoruz, daha güzel ve daha modern bir Lüleburgaz için… İlçemiz sınırları ...

RENG-İ AHENK’ten Türk Sanat Müziği Konseri

Lüleburgaz Belediyesi Kültür Sanat Etkinlikleri kapsamında RENG-İ AHENK Kültür ve Sanat Derneği tarafından Aşkiye – ...