Anasayfa / Haberler / Kadın Yılı’nda İş Dünyasının Nabzı Lüleburgaz’da Atıyor!

Kadın Yılı’nda İş Dünyasının Nabzı Lüleburgaz’da Atıyor!

Lüleburgaz Belediyesi Meclisinin kararıyla ve Lüleburgaz Belediye Başkanı Emin Halebak’ın Liderliğinde ilan edilen 2016 KADIN YILI kapsamında, kadınların ve erkeklerin iş dünyasına katılımını artırmak için 30 Nisan’da Lüleburgaz da Aşkiye Neşet Çal Sahnesi’nde Liderler Buluşuyor.
21 Aralık 2015’te Nil Karaibrahimgil ile 2016 Kadın Yılı lansmanını gerçekleştiren Lüleburgaz Belediyesi, faaliyetlerine devam ederek 30 Nisan’da düzenlediği Liderler Buluşması ile Türkiye’nin önde gelen iş kadınlarını Lüleburgaz’da buluşturuyor.
İş hayatına atılmak isteyen girişimcileri motive etmek için gerçekleşen buluşmada; Ernst & Young Girişimci Kadın Liderler Programı Avrupa, Orta Doğu, Afrika, Hindistan Direktörü İmge Kaya Sabancı, GYİAD YK Başkan Yardımcısı Pelin Özer, Altun Hukuk ve Danışmanlık Bürosu kurucusu Feyza Altun, Çalık Holding Finansal İlişkiler Direktörü İlkay Demirdağ Kaya ve Yörsan Kurumsal İlişkiler ve Hukuk’tan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Buse Kaçar Lüleburgaz’da hikayeleriyle ilham olacak isimler arasında.
Etkinlik kapsamında İmge Kaya Sabancı, “tıkandım önümü göremiyorum, işimde potansiyel var ama birisi bana destek olmalı” diyen girişimciler için sağlanan destek programları ve Kosgeb ile Tübitak gibi girişimciler için hibe programları sunan daha birçok kurumla ilgili bilgi verecek.
İlkay Demirdağ Kaya kendi hayatından örneklerle eğitimde ve iş dünyasında yaşadığı kişisel mücadeleleri anlatırken bir kariyerin nasıl adım adım inşa edildiğine dair tüm potansiyel girişimcileri motive edecek.
Pelin Özer, sivil toplum kuruluşlarının dünyadaki öneminden bahsederken liderlerin gelişiminde STK bilincinin önemini, STK ekosistemine dâhil olmanın iş dünyasında liderlere getireceği avantajları anlatacak.
Buse Kaçar, toplumumuzda çalışan kadın algısı üzerine bir sunum yapacak. Başarılı bir iş kadını olarak sosyal hayatta görünür olmanın iş dünyasındaki önemini vurgulayacak. Sosyal yaşamda aktif olmanın önemini, hobilerin ve sosyal yaşamın network etkisiyle iş yaşamına katkısını anlatacak.
Av. Feyza Altun ise, , iş yaşantısında kadınların yaşadığı zorluklardan yaşanmış örneklerle bahsederken esasında bir birey olarak tüm çalışanların hak ve ihtiyaçlarından bilgiler sunacak.
Ayrıca konuşmacılarla düzenlenecek panelde Lüleburgazlı konuklar lider kadınlara sorularını yöneltip ilk ağızdan bilgi alabilecekler.
Kapanış konuşmasını yapacak Lüleburgaz Belediye Başkanı Emin Halebak toplumda kadına verilmesi gereken önemi şu sözlerle dile getirdi. “Lüleburgaz Belediyesi Kadın Meclis Üye sayısı Türkiye ortalamasının 6 katıdır. Kent Konseyi Başkanı kadın, sivil toplum örgütlerinde ve iş yaşamında kadınlar var. Bu olağanüstü bir şey. Lüleburgaz da kadınlar ve erkekler eşit bir şekilde hayatı paylaşıyorlar. Yaşamı büyütüyorlar ve mutlu olmanın yollarını açıyorlar. Her alanda kadın-erkek eşit ve yan yana. Bu durum, Türkiye’de kadın sorunlarından ayrı bir noktada tutuyor Lüleburgaz Kadınını. Bu iyi örnek anlatılmalı diye düşünerek, konuştuk, tartıştık ve Belediye Meclisimizde 2016 Yılını Kadın yılı ilan etme kararı aldık. 16 yıldan bu yana kadınlara yönelik yürüttüğümüz eşitlikçi ve pozitif çalışmalar sonucunda kadınlar bugün Lüleburgaz’da Yerel Yönetimde %58 oranında yönetici pozisyonunda görev yapabilmektedir.”
Lüleburgaz Belediye Başkan Yardımcısı Kevser Özkan ise “Uygarlık çizgisinin çıtasını yukarı çıkarmış, ortak yaşama iradesini geliştirmiş, hoşgörü düzeyi yüksek, pozitif bakış açısına sahip bir toplum vizyoner liderler aracılığıyla inşaa edilebilmektedir. Bu kapsamda iş dünyasında söz sahibi lider kadınlarımızı Lüleburgaz’da ağırlamak ve onları Lüleburgazlı girişimciler ve liderlerle buluşturmak bizim için büyük mutluluk. Liderler Buluşması’ndan sonra da birçok etkinlikle faaliyetlerimize devam edeceğiz.” dedi.
www.liderlerbulusmasi.com
Tarih : 30 Nisan 2016
Saat : 12:30 – 16:15
Yer : Lüleburgaz Aşkiye–Neşet ÇAL Sahnesi

2016 Kadın Yılı Misyonu
Herkes için temel bir hak olan, çağdaşlık ve demokrasi için gerekli bir değer niteliğindeki kadın-erkek eşitliğini hayata geçirmek. Politik, ekonomik, sosyal ve kültürel yaşamın her alanında etkili bir biçimde uygulanmasına liderlik etmek.
Amacımız;
• Toplumsal cinsiyet eşitliğini yaratmak ve sürdürülebilir kılmak.
• Kadını hayatın tüm alanlarında güçlendirmek.
• Kadın stratejileri geliştirmek.
• Kadınların girişimci ve iş hayatında başarılarını yüceltmek ve bu yolda motive etmek

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

WEB SİTESİ YAPMAK İÇİN İLK ADIM ATILDI

Lüleburgaz Belediyesi 2016 Kadın Yılı Etkinlikleri kapsamında, Kırklareli Üniversitesi ve Belediyemiz tarafından kadınlara yönelik ücretsiz ...

Kadın Yılı Kapanışında Coşkulu Kutlama

Lüleburgaz’da Belediye Meclisi tarafından 2016 yılı Kadın Yılı olarak ilan edildi. Lüleburgaz Belediyesinin ulusal ve ...

LİDERLER YİNE LÜLEBURGAZ’DA BULUŞTU

Lüleburgaz Belediyesi Başkanı Emin Halebak’ın yönetiminde ilan edilen 2016 Kadın Yılı Etkinlikleri kapsamında hem kadınların ...