Anasayfa / Haberler / Lezzet Akademisi ilk mezunlarını verdi

Lezzet Akademisi ilk mezunlarını verdi

Lüleburgaz Belediyesi, Lüleburgaz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Halk Eğitim Merkezi’nin ortaklaşa düzenlediği, katılımcılara meslek kazandırma ve kendilerini geliştirmeleri için aşçılık, pastacılık, servis, sunum ve benzeri eğitimlerin verildiği kursların tamamlanmasının ardından ilk mezunlara belgeleri verildi.

Lüleburgaz Yıldızları Lezzet Akademisinde (LYLA) 3 Aralık 2018’de başlayan kurslar 4 Şubat’ta sona erdi. 9 hafta süren kurslara 40 kişi katılım sağladı. 12 Şubat’ta katılımcılara belgeleri Belediye Başkan Yardımcımız Rasim Aslan tarafından verildi.

Lüleburgaz Yıldızları Lezzet Akademisindeki (LYLA) kurslar önümüzdeki dönmelerde de devam edecek.

Eğitimlerin amacı

Lüleburgaz Yıldızları Lezzet Akademisinde(LYLA), gastronomi alanında temel bilgileri öğreterek yaratıcılığın ortaya çıkmasına olanak tanımak üzere; yeme-içme kültürü ve adabı konularında bilinç uyandırmak, bilinci artırmak, bu kapsamda doğru ve ekonomik malzeme seçimi-pişirme teknikleri, menü düzenleme, servis ve sunum incelikleri gibi konularda eğitim veriliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Çim serme çalışmamız

Lüleburgaz Belediyesi Çevre Koruma Kontrol Müdürlüğü Ekiplerimiz tarafından Çetin Yelmez Bulvarı’nda çim serme çalışması gerçekleştirildi. ...

Aşçılık Kursu 2. dönem kayıtları başlıyor!

Lüleburgaz Yıldızları Lezzet Akademisi (LYLA) Aşçılık Kursu 2. dönem kayıtları başlıyor. Lüleburgaz Yıldızları Lezzet Akademisinde ...

Başkan Gerenli’den teknik inceleme

Belediye Başkanımız Dr. Murat Gerenli, 24 Ocak’ta kent genelinde teknik incelemelerde bulundu. Başkan Gerenli daha ...