DUYURULAR
Anasayfa / Haberler / Lüleburgaz Belediyesi Tasarım Atölyesi Kursiyerlerinden Göz Dolduran Sergi

Lüleburgaz Belediyesi Tasarım Atölyesi Kursiyerlerinden Göz Dolduran Sergi

Lüleburgaz Belediyesi Kapalı Pazaryeri ve Semt Merkezi’nde 2016 Kadın Yılı kapsamında açılan ve faaliyetlerini hala sürdüren Tasarım Atölyesi kursiyerleri kendi ürettikleri kıyafetleri sergilediler.

Bercadia AVM’deki açılış törenine, Lüleburgaz Belediye Başkanı Emin Halebak, Lüleburgaz İlçe Milli Eğitim Müdürü Nedim Çetin, Belediye Başkan Yardımcısı Kevser Özkan, Lüleburgaz Halk Eğitim Merkezi Müdürü İzzet Aslan tasarım atölyesi kursiyerleri ve davetliler katıldı.

Üreten Kadınlardan Muhteşem Eserler

Lüleburgaz Belediye Başkanı Emin Halebak, açılışta konuşma yaptı. Başkan Emin Halebak konuşmasında şu ifadeleri kullandı: “Muhteşem çalışmalar yaptığınızı görüyorum. Elinize, emeğinize sağlık. Lüleburgaz’da her zaman hep birlikte güzel şeyler yapmak için uğraşıyoruz. Çalışmalarınıza kısa süre içinde Kadın Akademisinde devam edebileceksiniz. Burada da oldukça güzel işler çıkardığınızı görüyoruz. Çok kaliteli, özenle çalışılmış ve ortaya harika ürünler çıkmış. Her birinizi tek tek kutluyorum.” dedi.

Lüleburgaz Belediyesi Tasarım Atölyesi öğretmeni Perihan Durmaz da sergi açılışında düşüncelerini paylaştı. Durmaz, “Belediyemize ve Halk Eğitim Müdürlüğümüze bize destek verdikleri için çok teşekkür ederiz. Her zaman yanımızda olduklarını bilmek, yaptığımız ve yapacağımız dikiş ve tasarım çalışmalarında bizi sürekli motive ediyor. Böyle bir sergiye imza atmaktan dolayı çok mutluyuz. Tüm arkadaşlarımı kutluyorum.” diye konuştu.

Lüleburgaz Belediyesi Tasarım Atölyesi, 2016 Kadın Yılı kapsamında geçen yıl açıldı ve gördüğü yoğun ilgiden dolayı 2017 yılında da faaliyetini sürdürmeye devam ediyor. Atölye kursiyerleri ürettikleri kıyafetleri sergilemekten oldukça memnun. Kursiyerler, hayal ettikleri ürünleri somutlaştırıp sergiledikleri için kendilerine olan güvenlerinin arttığını ve bu motivasyonla çalışmaya devam edeceklerini söylediler.

2016 Kadın Yılında yeteneklerinin farkına varıp harekete geçen ve üreten kadınlarımızı kutluyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Geleceğin Şehri Lüleburgaz Yine Ulusal Medyada

Kentimizle gurur duymaya devam ediyoruz… City Awards 2017 Geleceğin Şehri ve Yılın İlçe Belediyesi Ödülü ...

Öğrenci Servisi Fiyat Tarifesi Belli Oldu

2017-2018 Eğitim-Öğretim yılında Lüleburgaz’da uygulanacak öğrenci servisi fiyat tarifesi belli oldu. Sabah ve Akşam 2 ...

Hayvanları Sevmeyen İnsanları da Sevmez

Lüleburgaz Belediyesi ile Lüleburgaz Süs Hayvanları Sevenleri ve Yetiştiricileri Derneği tarafından Lüleburgaz Kapalı Pazaryeri ve ...