Anasayfa / Haberler / Lüleburgaz Oyun Festivali ilgiyle izlendi

Lüleburgaz Oyun Festivali ilgiyle izlendi

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında, Lüleburgaz İnovasyon Merkezi (LİMER) girişimlerinden Dystopia Studios ve Belediyemizin ortaklaşa düzenlediği “Lüleburgaz Oyun Festivali” 11 Mayıs’ta Lüleburgaz Yıldızları Kadın Akademisinde (LYKA) gerçekleştirildi. Festivalde 17 takım, LİMER’de üretilen iki oyunu oynadı. Bu festivalle bölgemizde bir ilk de yaşandı. Lüleburgaz Oyun Festivali, Trakya’da bağımsız oyun geliştiricileri tarafından geliştirilen oyunların turnuvalarının yapıldığı ilk e-spor etkinliği olması ve oyunların kentimizin gençleri tarafından geliştirilmiş olması bakımından ilk festival olma özelliğini taşıyor.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlenen oyun festivali aracılığı ile yerli olarak geliştirilen bağımsız oyunların gençlere sunulması ve bir turnuva organizasyonu ile hem gençlere kentimizde üretilen ürünleri deneme fırsatı vermek, hem de tüketen bir toplumdan üreten bir topluma geçişte gençleri bilinçlendirmeye başlamak hedeflendi.

İki farklı turnuva

Etkinliğe misafir konuk olarak Oyunder Başkanı Tansu Kendirli, Twitch Yayıncıları ve E-spor oyuncuları Hilal Alkan ve Berk Yorgun katıldı. Misafir konukların katılımı ile turnuvaların öncesinde “Türkiye’de E-Spor ve Oyun Sektörü” konu başlığında söyleşi gerçekleştirildi. Söyleşide E-Spor’un dünü bugünü ve geleceği konuşuldu. Festivalde LİMER girişimlerinden Rakarnov Studios‘un geliştirdiği POLYFİELD ve Dystopia Studios’un geliştirdiği ESCAPE FROM NİGHTMARE oyunlarının oynandığı iki farklı turnuva düzenlendi.

Turnuvada Oynanan Oyunlar

ESCAPE FROM NİGHTMARE: Oyun, Dystopia Studios tarafından geliştirilmektedir. Küçük çocuğun kabusunda geçen Escape From Nightmare oyunu, seçilen karakterin korkuları ile yüzleştiği küçük çocuk korkuları ile yüzleşiyor ve multiplayer bir macera oyunudur. Oyunu kazanmak için küçük çocuğun haritadaki pilleri toplayıp çalar saati çalıştırması ve kabustan uyanması gerekiyor.

POLYFİELD: Oyun, Rakarnov Studios tarafından geliştirilen, ikinci dünya savaşını konu alan çevrimiçi birinci şahıs nişan oyunudur. Mihver ve Müttefik taraflarından birine katılıp hemen savaşmaya başlayabilirsiniz. Steam mağazası üzerinden oyunu istek listenize ekleyip, oyun yayınlandığında erişim sağlayabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sokakta Yaşam Zor…

Lüleburgaz Belediyesi Sağlıklı Yaşam Döngüsü Etkinlikleri kapsamında 29 Kasım’da Lüleburgaz Yıldızları Kadın Akademisinde(LYKA) gerçekleştirilen kahvaltı ...

Hobi Bahçeleri için başvurular başladı!

Lüleburgaz Yıldızları Kadın Akademisinde(LYKA) bulunan hobi bahçelerinin 2019 yılı tahsisleri için başvuru süreci başladı. Ekolojik ...

Diyabete bir de bu gözle bakın

Lüleburgaz Yıldızları Kadın Akademisinde (LYKA) 14 Kasım Dünya Diyabet Gününde,  ‘Diyabete bir de bu gözle ...