Anasayfa / Haberler / Lüleburgaz’da 8 Mart

Lüleburgaz’da 8 Mart

Lüleburgaz Belediyesi tarafından hazırlanan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü programı bugün de coşkuyla devam etti.

Her yerde, her şeyde hep beraber demek için alanlardayız diyen kadınlar 8 Mart Dünya Kadınlar Günü programı kapsamında Zübeyde Hanım Parkı’nda toplandı. Zübeyde Ana büstüne çiçek sunumu gerçekleştirildikten sonra Eski Hükümet Konağı önünde çelenk koyuldu ve saygı duruşunda bulunuldu.

İlkay Akkaya Sahnede

Kongre Meydanında devam eden programda şiirler okundu ve konuşmalar yapıldı. Lüleburgaz Belediyesi Halk Oyunları Ekibinin gösterisinin ardından sahneye çıkan sanatçı İlkay Akkaya ile türküler hep bir ağızdan söylenerek halaylar çekildi.

Çetikte İlmeğim Var ve Tualde Kadın

Lüleburgaz Kent Konseyi İstihdam Grubu tarafından hazırlanan ‘Çetikte ilmeğim var’ sergisi Aşkiye – Neşet Çal Sahnesinde sanatseverlerin beğenisine sunuldu. Lüleburgaz Belediyesi Resim Atölyesi tarafından hazırlanan ‘Tualde Kadın’ sergisi de Lüleburgaz Belediyesi Hizmet Binası Fuaye Alanında ilgiyle izlendi.

Kadın Kısmı

Lüleburgaz Kent Konseyi Emek Pazarı İstihdam Çalışma Grubu tarafından 9 Mart’ta sahnelenen ‘Kadın Kısmı’nı Oylum Ekizoğlu yönetti. Semra Tezsezen, Sevil Işık, Berrin Akbulut, Reyhan Geyik ve Oylum Ekizoğlu oynadı. İlgiyle izlenen oyunun dekorunu Emre Ekizoğlu ve Özgül Beylikçi hazırladı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

8 Mart Dünya Kadınlar Günü Programı

Toplumsal Cinsiyet Eşitliği İçin Pedal Çevirdik!…

Belediyemiz ve Lüleburgaz Bisiklet Derneği tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Etkinlikleri kapsamında 13 Mart’ta ...

Kadın Giysileri Sergisi ve Şiir Dinletisi

Lüleburgaz Belediyesi 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Etkinlikleri kapsamında 12 Mart’ta Aşkiye – Neşet Çal ...