Anasayfa / Haberler / Lüleburgaz’da Özel Eğitim Bireyleri için istihdam atağı

Lüleburgaz’da Özel Eğitim Bireyleri için istihdam atağı

Hollanda’da uygulanan özel eğitime ihtiyacı olan kimselerin mesleki istihdamının iyi örneklerinin Lüleburgaz’a aktarılması için çalışmalar başladı.

Lüleburgaz’da engellilere istihdam yaratmak üzere kurulacak bir Lunch Room ve Fırın kurulması için Work Shop ve Presentasyonların yapılması için 17 Kasım’da bir araya gelindi. Konuyla ilgili çalışmanın yapıldığı toplantıya, Lüleburgaz Kaymakamı Mustafa Kaya, Belediye Başkanımız Dr. Murat Gerenli, Belediye Başkan Yardımcımız Gökhan Kaya Atay, İl Milli Eğitim Müdürü Cahit Akın ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Nedim Çetin katıldı.

Barbaros Görkem Şinikoğlu’nun, Lüleburgaz’da Özel Eğitim Okulunun Kurulması ve İstihdamı sunumu, Hollanda Heyetinin sunumu ve projenin uygulanacağı fiziksel mekanın ve şehrin gezilmesi ile program tamamlandı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Birlikten kuvvet doğar

Lüleburgaz Belediyesi ve Lüleburgaz Belediyesi Personel Hizmetleri A.Ş. Dostluk ve Dayanışma Gecesi’nde belediye personeli bir ...

8 Kasım hazırlıkları başladı

8 Kasım Kurtuluş Bayramı programı için hazırlıklar başladı. Belediye Başkanımız Dr. Murat Gerenli, Belediye Başkan ...

LYFA’da sportif yetenek taraması

Lüleburgaz Yıldızları Futbol Akademisinde(LYFA) devam eden Sportif Yetenek Taramasını Lüleburgaz Kaymakamı Mustafa Kaya ve Belediye ...