Anasayfa / Haberler / LYFA’da Futbol Antrenörlüğü Kursu Başladı

LYFA’da Futbol Antrenörlüğü Kursu Başladı

Lüleburgaz Yıldızları Futbol Akademisinde(LYFA), Türkiye Futbol Federasyonu ile Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği (TÜFAD) tarafından gerçekleştirilen Arif Aydın Çelik “Grassroots-C Futbol Antrenör Kursu” başladı.

Kursun açılış törenine Lüleburgaz Belediye Başkanı Emin Halebak ile Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği (TÜFAD)  Kırklareli Şube Başkanı Baki Koçer, Lüleburgaz Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Soner Polat, Eski A Milli takım futbolcusu Arif Aydın Çelik ve antrenör adayları katıldı.

 

30 kursiyer katıldı

 

Açılış töreninde TÜFAD Kırklareli Şube Başkanı Baki Koçer bir konuşma yaptı. Koçer, Türkiye Futbol Federasyonu ile TÜFAD tarafından gerçekleştirilecek Arif Aydın Çelik “Grassroots-C Futbol Antrenör Kursu”na ev sahipliği yapmanın mutluluk verici olduğunu belirtti. Lüleburgaz ve Türkiye’nin farklı illerinden gelen 30 kursiyerin kursa katıldığını belirten Koçer, tüm antrenör adaylarına başarılar diledi.

 

Altyapı çok önemli

 

Lüleburgaz Belediye Başkanı Emin Halebak’ta açılış programında bir konuşma yaptı. Başkan Emin Halebak, başarılı sonuçlar elde edebilmek için alt yapı çalışmalarının çok büyük önem taşıdığının altını çizdi. Kursa katılan antrenörlerin önümüzdeki yıllarda milli takımın başında olabileceklerini, bunun için yapılan işlerde farklı olunması gerektiğini ifade etti. Başkan Emin Halebak, rekabet ortamında benzersiz olunması gerektiğini söyleyerek kursa katılan herkese başarılar diledi.

 

Tecrübelerini paylaşacak

 

Eski A Milli takım futbolcusu Arif Aydın Çelik’te kursa adının verilmesinden onur duyduğunu belirtti. Kursta antrenör adaylarıyla tecrübelerini, bilgi birikimlerini paylaşacağını söyleyen Çelik, hayalini gerçekleştirmesine vesile olan herkese teşekkür etti.

19 Temmuz’da başlayan antrenör kursu, 28 Temmuz’da sona erecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Briç Şampiyonası 6-8 Nisan’da LYFA’da

Belediyemiz ve Türkiye Briç Federasyonu Trakya Bölge Temsilciliği arasında protokol imzalandı. Protokol, Lüleburgaz Belediye Başkanı ...

Geleceğin Yıldızları 23 Yıl Aradan Sonra LYFA’da Seçildi

Milli takımların önümüzdeki yıllardaki kadrosunu oluşturacak sporcuların seçimi için Kırklareli, Edirne ve Tekirdağ’dan 68 sporcu ...

Kupanın Sahibi Karaağaçspor

Lüleburgaz Yıldızları Futbol Akademisi’nde (LYFA) gerçekleştirilen Lüleburgaz Köyleri Dostluk Turnuvası Kurtuluş Kupası’nda gülen taraf Karaağaçspor ...