DUYURULAR
Anasayfa / Haberler / LYMBA’da Çevre Düzenlemesi Tamamlandı

LYMBA’da Çevre Düzenlemesi Tamamlandı

Lüleburgaz Yıldızları Motosiklet ve Bisiklet Akademisi(LYMBA) çevre düzenlemesi çalışmaları tamamlandı.

İlçemiz Sevgi Mahallesi, Çoşkun Sokak üzerinde bulunan yaklaşık 10.000m2’lik iki adet park alanının, eğitim alanlarının, motor ve bisiklet yollarının, kafeteryanın, soyunma odalarının, duş ve tuvalet yapılarının olduğu Lüleburgaz Yıldızları Motosiklet ve Bisiklet Akademisinin çevre düzenlemesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından tamamlandı.

55 AĞAÇ DİKİLDİ

Yapılan çalışmada 5.000 m² alanda toprak dolgusu ve tesviye işlemi yapıldı. 4.000 m² rulo çim serilen alanda çalışma kapsamında 55 adet ağaç dikildi. 6220 adet çalı türü bitki ve 54.000 adet yer örtücü bitki ekimi yapıldı.

PROJENİN HEDEFİ

Lüleburgaz Yıldızları Motosiklet ve Bisiklet Akademisi, halkımızın bisiklet ve motosiklet kullanımını teşvik edecek. Bu kapsamda şehrin yaşadığı trafik sorunu için bir makro önlem olarak düşünülen bu akademi ile hem çevresel sürdürülebilirlik ilkesi göz önüne alınmış olacak hem de halkımızın daha temiz ve bilinçli ulaşım araçlarını tercih etmesi sağlanmış olacak. 2016 yılı içinde tamamlanacak olan tesis ile kentimizde bisiklet kullanımının yaygınlaşması, insanlarımızın bisiklet ile spor yapmaları hedefleniyor.

ULUSAL VE ULUSLARARASI SPORCULAR KONAKLAYABİLECEK

Lüleburgaz Yıldızları Motosiklet ve Bisiklet Akademisinde, bisiklet ve motosiklet kullanma alanları ile ulusal ve uluslararası bisikletçilerin veya motosikletçilerin konaklayabileceği alanlar yer alacak. Tesisin içinde banyosu, mutfağı, yatakhanesi, çamaşırhanesi, kafeteryası olan konukevi evi, eğitim odaları ve tamir atölyeleri bulunacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bisikletim Yok Diye Üzülme LYMBA Hizmetinde!

Lüleburgaz Yıldızları Motosiklet ve Bisiklet Akademisinde (LYMBA) yeni bir dönem başlıyor. Artık bisikleti olmayanlar da ...

Park Etkinliklerine Bisikletlerle Gidildi

Lüleburgaz      Belediyesi     Kültür     Etkinlikleri     kapsamında    ilçemizde ...

Güvenli Sürüş Eğitimi Kursiyerlerine Hediyeleri Verildi

Lüleburgaz Belediyesi ve Lüleburgaz Bisiklet ve Motosiklet Gençlik Spor Kulübü Derneği işbirliği ile Lüleburgaz Yıldızları ...