Anasayfa / Haberler / LYYA İle Kentin ve Kentlinin Yaşam Kalitesi Artacak

LYYA İle Kentin ve Kentlinin Yaşam Kalitesi Artacak

Lüleburgaz, Trakya Bölgesinde Edirne-İstanbul D 100 Karayolu üzerinde İstanbul’u Trakya’nın iç bölgelerine bağlayan yolların önemli bir kavşak noktasındadır. Lüleburgaz, ara durak olmasının yanı sıra çevredeki yerleşimlerin de merkezi olacak şekilde önem kazanmaktadır. Lüleburgaz Yıldızları Yüzme Akademisi için de kentin özel noktalarından biri seçilmiştir. Alanın konumu, topografyası ve peyzajı, zengin mekânsal kullanımlar içeren bir sportif ve rekreatif alan vaat etmektedir.

Belediyelerin var oluş nedenlerinden biri de insan hayatının kalitesini artırmaktır. Hayat kalitesini artırmak sadece altyapı hizmetleriyle değil, kültürel, eğitim ve sosyal hizmetlerle gerçekleştirilen programlı plan ve projelerle mümkündür.

Kentsel yaşam kalitesi artacak

Lüleburgaz Yıldızları Yüzme Akademisinde(LYYA) amaç; mevcut imar planlarına uygun, çevreye uyumlu, kentin kimliğini yansıtan, bölge ve şehir halkının kullanımına yönelik toplum yararını gözeten, kentsel yaşam kalitesine katkı sağlayan bir yapı oluşturmaktır. Ayrıca, açık alanlarıyla çevrenin yeşil alan kullanımını geliştiren, kentsel spor ve sağlık ortamına katkıda bulunmaya davet eden, sporu günlük yaşamımızın parçası ve sosyal varlığımızın, eğitim ve dinlenme etkinliklerimizin doğal bir uzantısı kılacak akademi kentin ve kentlinin yaşam kalitesini arttıracaktır.

Olimpik dereceler Lüleburgaz’dan çıkacak

Lüleburgaz Yıldızları Yüzme Akademisi ihtiyaç programı belirtildiği şekilde; Olimpik Havuz ve Su Topu Havuzu, lisanslı sporcu müsabaka ve eğitim amaçlı, Spa-Fizik Tedavi Merkezi ve Halk Havuzu da halkın sürekli kullanımına yönelik olacaktır. Açık Havuz ve Su Eğlenceleri Parkı ise yalnız yaz ayları boyunca halkın kullanımına açık olarak kontrollü ve ayrı girişli kullanılacaktır.

Hangi birimler yer alacak?

Lüleburgaz Yıldızları Yüzme Akademisi birimleri ise şöyle olacak:

  • Olimpik Havuz (Uluslar arası standartlarda olimpik havuz, antrenör odası, hakem odası, gözlemci odası, dezenfekte havuzu, ilkyardım odası ve kondisyon salonu bulunacaktır.)
  • Su Topu Havuzu(Uluslar arası standartlarda su topu havuzu, çırpınma havuzu, hakem odası, kulüp odası, seminer odası ve kafeterya bulunacaktır. )
  • SPA ve Fizik Tedavi Merkezi (Fizik tedavi odası, hidroterapi havuzu, solaryum odası, masaj odası, jakuzi odası, buhar odası, Türk hamamı, Fin hamamı, vitamin bar yer alacaktır.)

 

  • Halk Havuzu(Kapalı Havuz ve Çocuk Havuzu)
  • Açık Havuz ve Su Eğlenceleri Parkı ( Açık havuz, güneşlenme ve dinlenme terasları, açık çocuk havuzu, su oyunları alanı ve kafeterya bulunacaktır.)

 

Gerekli yerlerde farklı yaş gruplarına ilişkin wc, lavabo, engelli kullanımı, emzirme odası , temizlik odası ve soyunma odaları düşünülmüştür.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kolokyum LYFA’da Yapıldı

Lüleburgaz Yıldızları Yüzme Akademisi Mimari Proje Yarışması Kolokyumu Lüleburgaz Yıldızları Futbol Akademisi’nde yapıldı. 12 yıldız ...

Yüzme Akademisi Yarışması Sonuçlandı

“Lüleburgaz Belediyesi, Lüleburgaz Yıldızları Yüzme Akademisi Mimari Proje Yarışması” 4734 sayılı Kamu İhale Kanunu’nun 23. ...

Proje Teslim Tarihi 17 Mayıs

Lüleburgaz Belediyesi, “Stratejik Planla İşleyen Kurum” olarak, projelerini dur durak bilmeden üretmeye devam ediyor. Lüleburgaz ...