Anasayfa / Haberler / Müzik Atölyesi LYFA’da Konser Verdi

Müzik Atölyesi LYFA’da Konser Verdi

Lüleburgaz 25’inci Uluslar Arası 23 Nisan Çocuk Şenliği programı kapsamında Lüleburgaz Yıldızları Futbol Akademisi’nde(LYFA) müzik atölyesi öğrencileri keyifli bir konser verdi.

Geçtiğimiz yıl Temmuz ayından bu yana faaliyet gösteren Müzik Atölyesinde hazırlanan öğrenciler LYFA’da konser verdi.

Müzik Atölyesinin amacı

Müzik Atölyesinin amacı: Gençlerimize ve çocuklarımıza batı müziği tekniğiyle, nitelikli bir çalgı eğitimi vermek, bu eğitimi onların kişisel gelişimleri doğrultusunda, olabildiğince ileri seviyelere taşımak ve ileride gündelik yaşamlarında müziği ve çok sesliliği hayatlarının vazgeçilmez bir parçası olarak görmeleri için bir seçenek oluşturmak.

Mülakat yapıldı

Müzik Atölyesine ilk aşamada 72 öğrenci müracaat etmiş, yapılan müzik mülakatı sonucunda 45 öğrencinin Müzik Atölyesi’ne kabulü gerçekleştirildi. Bu öğrenciler sonraki aşamada fiziki yapıları ve kendi istekleri gözetilerek enstrümanları tespit edilmiş ve piyano, keman, gitar ve flüt dallarında çalışmalara başlandı.

Müzik Atölyesine yoğun talep

Artan talep nedeniyle atölyenin kapasitesi genişletilerek Şubat ayında 30 öğrenci daha programa dahil edildi. Her öğrenci 40 hafta boyunca haftada 1 saat olmak üzere, eğitmeni ile birebir enstrüman çalışması yapma imkanına sahip oldu. Yapılan çalışmalar sonucunda atölye programına başarıyla devam eden ve eğitmenleri tarafından belirlenen, her branştan toplam 31 öğrenci, her aşamasında severek çalışılan, küçük müzik eserlerini dinlettiler.

En keyifli konser

Belediye Başkanı Emin Halebak konser sonrasında bir konuşma yaptı. Başkan Emin Halebak konuşmasında şu ifadeleri kullandı: “Uzun yolculuklar küçük adımlarla başlar. Yol ne kadar uzarsa hikaye o kadar güzel olur. Bu akşam burada bu kente dair güzel bir şeye şahit olduk. Çocuklarımız bizler için konser verdiler. Belki içlerinden müzisyenler çıkacak. Onların heyecanını gördüğümüzde bu akşamı hiç biri unutmayacak. Ben birçok yerde konser izledim, ama bu akşamki kadar keyif aldığım hiçbir konser olmadı. Hepsini tebrik ediyorum.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Eğitim Salonları tahsis edildi

Lüleburgaz Belediyesine ait Ekin Atölyesi, Belediye Hizmet Binası Eğitim ve Çalışma Salonları, Lüleburgaz Yıldızları Kadın ...

Turnuvada gruplar ve fikstür belli oldu

Lüleburgaz Belediyesi ve Lüleburgaz Veteran Spor Kulübü Derneği tarafından düzenlenecek  “Yaz Akşamı Yıldızları Futbol Turnuvası ...

Yeşil Yaka programıyla yeni adımlar atıldı

İnsan-doğa arasındaki köprüyü yeniden inşa ederek, yapılabilecekler için somut adımlar atmayı amaçlayan ‘Yeşil Yaka’ programı ...