Anasayfa / Haberler / O Yaparsa Ben de Yaparım!

O Yaparsa Ben de Yaparım!

Yüzlerce profesyonel ve girişimci kadın, genç kadınlarla​ TurkishWIN Genç Kadın Kariyer Günü’nd​e Yeditepe Üniversitesi’nde bir araya geldi. Bu özel günde Lüleburgaz kadınları da yerini aldı.

Farklı sektörlerden ve farklı pozisyonlardan gelen konuşmacıların ilham dolu hikayelerine eşlik eden kadınlar,​ iş bağlantılarını genişletmeyi, genç kadınlar da aradıkları staj ve iş fırsatını nasıl bulacaklarını, çalışma hayatının sırları ile vizyonun nasıl genişletileceğini öğrendiler. En çok da kız kardeşlerinden, ablalarından ilham alıp, ‘O yaparsa ben de yaparım!’ dediler.

TurkishWIN Genç Kadın Kariyer Günü programı, İstek Vakfı ve Yeditepe Üniversitesi Kurucusu Bedrettin Dalan’ın konuşması ile başladı. Ardından TurkishWIN Direktörü Elif Tukin Oygur ve Bahar Moralıgil Kağıtçıbaşı konuşma yaptı.

Ezber Boz

Alarko Holding Yönetim Kurulu Üyesi Leyla Alaton, Harran Üniversitesi CampusWINner, Women in Business Kulübü Başkanı Güler Yıldırım, UPS Türkiye Genel Müdürü Ufku Akaltan, Vodafone İnsan Kaynakları Direktörü Pınar Kalay ve BinYaprak & TurkishWIN Kurucusu Melek Pulatkonak ‘Ezber Boz’ temalı konuşmalarıyla dar kalıplara hapsedilmeden başarıyı kovalamak gerektiğini belirttiler.

Fark Yarat

Sabancı Holding İnsan Kaynakları Grup Başkanı Neriman Ülsever, Haber Spikeri Jülide Ateş, BinYaprak Operasyon Yöneticisi Hilal Gerçek, Oyuncu Meltem Yılmazkaya, SineMASAL Sosyal Girişimci Enes Kaya ve Avukat Altın Mimir ‘Fark Yarat’ başlıklı konuşmalarıyla farklı olmanın kişiye iş hayatında başarıyı getireceğine dikkat çektiler.

Bekle Beni Gelecek

Y&R Ajans Başkanı Arzu Ünal, Tabit Tarımsal Bilişim ve İletişim Teknolojileri Kurucu Ortak Tulin Akın, UN Women Avrupa ve Orta Asya Bölge Koordinatörü Meral Güzel, İmaj ve İletişim Danışmanı Özlem Çakır, KADEM Yönetim Kurulu Başkanı Yrd. Doç. Dr. E. Sare Aydın Yılmaz ve Güvensan Genel Müdürü Münteha Adalı, başarıya giden yolda gelecek planlarından asla vazgeçilmemesi gerektiğini belirttiler.