Anasayfa / Haberler / Öğrenciler Tatbikatı Başarıyla Gerçekleştirdi

Öğrenciler Tatbikatı Başarıyla Gerçekleştirdi

Lüleburgaz Kepirtepe Anadolu Lisesi Müdürlüğü’nde, Sivil Savunma Günü ve Deprem Haftası etkinlikleri kapsamında Belediyemiz İtfaiye Ekipleri tarafından ‘Yangın Söndürme ve Kurtarma’ tatbikatı gerçekleştirildi.

Tatbikat yangın alarmının çalması ile başladı. Yaklaşık bir buçuk dakikalık süre içinde okul tamamen boşaltıldı. Belediyemiz İtfaiye Ekipleri, tatbikatın ilk bölümünde yangın merdiveni ile 2’inci katta mahsur kalan yaralı bir öğrenciyi kurtardı.

Soğukkanlı olmak çok önemli

Kurtarma çalışmasının ardından katı, sıvı, tüp gaz, katı yakıtlar, akaryakıtlar, gazlar ve doğal gaz yangınlarında alınması gereken önlem ve tedbirler hakkında Belediyemiz İtfaiye Müdürü Mustafa Özarı tarafından öğrencilere detaylı bilgiler verildi. Uygulamalı tatbikatta okul bahçesinde çıkan yangın, söndürme usullerine göre söndürüldü. İtfaiye Müdürü Mustafa Özarı öğrencilere, yangın anında panik yapmamalarını ve bir buçuk dakikalık sürecin çok önemli olduğunu ve bu süreçte sakin bir şekilde yangına nasıl müdahale edilmesi gerektiği konusunda detaylı açıklamalarda bulundu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yangın Söndürme ve Kurtarma Tatbikatı Gerçekleştirildi

Kırklareli Üniversitesi Lüleburgaz Meslek Yüksek Okulu’nda yangın tatbikatı gerçekleştirildi. Tatbikatta, itfaiye ekipleri aldığı yangın ihbarının ...