Anasayfa / Haberler / Öğrencilere bisiklet sürme eğitimi

Öğrencilere bisiklet sürme eğitimi

2017 Bisiklet Yılı ile başlayan bisiklet temalı faaliyetler tüm hızıyla devam ediyor. Merkezi Finans ve İhale Biriminden hibe almaya hak kazanılan “İklim Değişikliğine karşı Bisikletlerimizle Mücadele Ediyoruz Projesi” kapsamında bisiklet taksi uygulaması devam ederken, şimdi sıra bisiklet sürmeyi öğrenmek isteyen çocuklara verilen eğitimlere geldi.

İlkokul ve ortaokullarda verilen eğitimler 3 Nisan’da başladı. İlk eğitimimiz Şaban Öğünç İlkokulu öğrencileriyle Lüleburgaz Yıldızları Motosiklet Bisiklet Akademisinde(LYMBA) gerçekleştirildi.

Bir sonraki eğitimde 4 Nisan’da LYMBA’da Şaban Öğünç Ortaokulu’na verildi. Proje kapsamında işbirliği yürüttüğümüz Lüleburgaz Bisiklet Motosiklet Gençlik Spor Kulübü Derneği’ne ve eğitmenimiz Buket Övünbay’a teşekkür ederiz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bilmeyen kalmasın!

2017 Bisiklet Yılı ile başlayan bisiklet temalı faaliyetlerimiz tüm hızıyla devam ediyor.  7’den 70’e herkes ...

Tour Of Fatih Sultan Mehmet Yol Yarışı

Türkiye Bisiklet Federasyonu Yol Yarışları bu yıl Lüleburgaz’ dan da geçiyor. Yarış parkuru olarak belirlenen Lüleburgaz-Pınarhisar ...

Herkes İçin Tasarım

Belediyemizin 2018 İnovasyon ve Tasarım Yılı etkinlikleri kapsamında düzenlenen ‘Herkes İçin Tasarım’ eğitiminde katılımcılar tasarım ...