Anasayfa / Haberler / Öğretmenler Günü Kutlu Olsun

Öğretmenler Günü Kutlu Olsun

“Öğretmenler; Yeni nesli, Cumhuriyetin fedakâr öğretmen ve eğitimcilerini, sizler yetiştireceksiniz ve yeni nesil, sizin eseriniz olacaktır.” M.Kemal Atatürk

Lüleburgaz’da 24 Kasım Öğretmenler Günü eski Hükümet Konağı önünde kutlandı. Öğretmenler Günü kutlamalarına Lüleburgaz Kaymakamı Mustafa Kaya, Belediye Başkanı Emin Halebak ve daire müdürleri katıldı.

Kutlama töreni saat 13.30’da eski Hükümet Konağı önünde bulunan Atatürk Anıtına, İlçe Milli Eğitim Müdürü Nedim Çetin’in çelenk sunumu ile başladı.

Saygı Duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından İlçe Milli Eğitim Müdürü Nedim Çetin günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaparak, tüm öğretmenlerin öğretmenler gününü kutladı.

Kutlama programı Aşkiye – Neşet Çal Sahnesinde devam etti. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın, Öğretmenler Günü mesajının okunmasının ardından “Kalbimizdesin” adlı kısa film gösterimi yapıldı. Ödül töreni, emekli öğretmenlere hizmet şeref belgelerinin verilmesi ve yemin töreninin ardından kutlama töreni müzik dinletisi ile sona erdi.