Anasayfa / Haberler / Osteoporozu Tanıyalım

Osteoporozu Tanıyalım

Lüleburgaz Belediyesi Sağlıklı Yaşam Döngüsü Etkinlikleri kapsamında 24 Şubat’ta Lüleburgaz Yıldızları Kadın Akademisinde (LYKA) ‘Osteoporozu Tanıyalım’ etkinliği düzenlendi.

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Doktor Nalan Doğan tarafından gerçekleştirilen etkinlikte özellikle orta yaş ve üzeri hem kadınları hem de erkekleri ilgilendiren osteoporoz hakkında detaylı bilgiler verildi.

Osteoporoz Nedir?

Osteoporoz en yaygın metabolik kemik hastalığı olarak bilinir.  Önemli bir sağlık problemi haline gelen osteoporozda kemik kırılganlığı artar. Düşük travma sonucu kemikte kırıklar meydana gelebilir. Genellikle 45 yaştan sonra başlar ve yaşla birlikte görülme sıklığı da artar. 50–60 yaş arası kadınlarda yüzde 40–55, 60–70 yaş arasında yüzde 75, 70 yaş üzerinde ise yüzde 85–90 olarak görüldüğü ifade edilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Müzik Atölyesi Öğrencileri Mest Etti

Lüleburgaz Belediyesi Müzik Atölyesi Yılsonu Konseri, 27 Mayıs’ta Lüleburgaz Yıldızları Kadın Akademisinde (LYKA) gerçekleştirildi. Üçüncü ...

Kuluçka Merkezimizden Büyük Buluşmaya

Belediyemiz tarafından Lüleburgaz Yıldızları Kadın Akademisinde (LYKA) faaliyete açılan İnovasyon ve Kuluçka Merkezimizde başarılı çalışmalara ...

Yenilikçi Girişimciler sizi bekliyoruz!

İş fikirlerinizi hayata geçirmenin tam zamanı! Uygulanabilir yenilikçi bir iş fikriniz var, ama bu iş ...