DUYURULAR
Anasayfa / Haberler / Sağlıklı Yaşam Etkinliği Düzenlendi

Sağlıklı Yaşam Etkinliği Düzenlendi

Sağlıklı Yaşam Döngüsü Etkinlikleri kapsamında hazırlanan, Diyetisyen Şeyma Ece Somun’un şeker hastalığıyla ilgili söyleşisi 20 Kasım’da Aşkiye-Neşet Çal Sahnesinde gerçekleştirildi.

Diyabet görülme sıklığının kentlerde iki kat daha fazla olduğunu söyleyen Şeyma Ece Somun kimlerin daha çok risk altında olduğunu ve şeker hastalığının nasıl sınıflandırıldığını anlatarak sunumuna başladı.

Şeyma Ece Somun, sunumunun devamında diyabetin başlangıç aşamalarını ve ilerleyen dönemlerini de aktardı. Somun, diyabet görülme sıklığının nedenlerini ise şöyle sıraladı: Hareketsiz Yaşam Tarzı, Artan Obezite(Şişmanlık) ve Sağlıklı Olmayan Beslenme Alışkanlıkları.

Somun, şeker hastalığının diyetle nasıl önlendiğini, şeker hastalığı olan kişilerin diyetle nasıl tedavi edildiğini, diyabet yönetiminde, tıbbi beslenme tedavisinin, fiziksel aktivitenin, ilaç/insülin kullanımının ve kendi kendini izleme yöntemlerinin etkili olduğunu ifade etti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Aşkiye-Neşet Çal’da Türk Sanat Müziği Konseri

Lüleburgaz Belediyesi Kültür Etkinlikleri kapsamında Aşkiye – Neşet Çal Sahnesinde Reng-i Ahenk Kültür ve Sanat ...

Lüleburgaz’da 23 Nisan!..

Lüleburgaz Belediyesi tarafından her yıl düzenlenen ve bu yıl 20-24 Nisan 2017 tarihleri arasında 26’ncısı ...

Trakya Oda Orkestrası’ndan Keyifli Bir Konser Daha

Belediyemiz Kültür Etkinlikleri kapsamında Aşkiye – Neşet Çal Sahnesinde Trakya Oda Orkestrası tarafından klasik müzik ...