Anasayfa / Haberler / Sahipsiz Canlar Pugedonla Hayat Buluyor

Sahipsiz Canlar Pugedonla Hayat Buluyor

Belediyemiz tarafından Lüleburgaz’a ilk PUGEDON (Sokak Hayvanlarını Doyuran Geri Dönüşüm Kutusu), Kocasinan Mahallesi Stad Caddesi’ndeki 8 Kasım Stadyumu’nun yanına yerleştirildi.

Pugedon, sokak hayvanları için mama, su kaynağı oluşturma ve geri dönüşüm projelerinin sentezi olarak ortaya çıkan bir tasarımdır. Doğayı koruma ve aynı zamanda sahipsiz sokak hayvanlarına besin odakları oluşturmak için ideal bir projedir. Pugedon, gerek çevre temizliğine katkısıyla, gerekse sokak hayvanlarına sağlıklı besin ve su kaynağı oluşturma fikriyle “ Ekolojik Yaşama Destek ” projelerine pratik ve yeni bir soluk kazandırmıştır.

Amacına uygun, kullanımı rahat ve oldukça pratik olan bu tasarım, çocukların doğa sevgisi kazanımını ve çevre bilinci edinmesine de katkı sağlamaktadır. Sokak hayvanlarının yaşamını kolaylaştıran ve ekolojik hayata destek veren bu tasarım daha büyük kitlelere hizmet verdikçe sevimli dostlarımız daha sağlıklı beslenmiş olacak ve daha temiz bir çevreye sahip olmuş olacağız.

Teknik Özellikleri

Pugedon, bütün gücünü üzerine yerleştirilen güneş enerjisinden almaktadır.

Güneş olmadığı günlerde içindeki aküler sayesinde 50.000 kez çalışabilir

Zemin yaklaşık 1 metrekare, yükseklik de yaklaşık 2 metredir.

Tamamen paslanmaz çelik malzemedir.

Mama kabı, mamanın tane büyüklüğüne göre değişkenlik göstererek yaklaşık olarak 8 kilogram; maksimum olarak da yaklaşık 10 kilogram mama almaktadır.

Plastik şişe, teneke kutu vb. atılabilir.

Pugedon yaklaşık 135 kg’dır.

Pugedon bir mavi kapak projesi benzeridir. Toplumu bilinçlendirecek bir harekettir.