Anasayfa / Haberler / Şampiyon, Lüleburgaz Veteranlar, Galatasaray ve Xanthı Oldu

Şampiyon, Lüleburgaz Veteranlar, Galatasaray ve Xanthı Oldu

Lüleburgaz Yıldızları Futbol Akademisinde (LYFA) düzenlenen ‘4.Balkan Veteran Turnuvası’ sona erdi.

Turnuvada, futbolda Lüleburgaz Veteranlar, erkekler basketbolda Galatasaray, kadınlar basketbolda da Xanthı takımı şampiyonluk kupasını kaldırmayı başardı. Lüleburgaz Belediyesi ve Lüleburgaz Veteran Spor Kulübü Derneğinin katkılarıyla hazırlanan turnuva 12-13-14 Mayıs tarihlerinde gerçekleşti. Belediyemizin 2017 – 2021 Stratejik Planı’nda yer alan ‘Etki Yaratan Kent Olmak’ amacı ve “Yaşam akademilerinde gerçekleştirilecek faaliyetler ile akademilerin kent ve kentli ile bağlarını oluşturmak hedefiyle’ ‘Yıldız Yaşam Akademilerinde’ yerel, ulusal ve uluslararası turnuva ve organizasyonların düzenlenmesi” faaliyeti kapsamında 4. Balkan Veteran Turnuvası’nda 8 futbol takımı, 8 erkek ve 6 kadın basketbol takımı yer aldı.

Birincisi üç ülkeden dört takımla ve sadece futbol alanında gerçekleştirilen veteran turnuvası, 12-13-14 Mayıs 2017 tarihlerinde dördüncü kez, altı ülkeden 22 takımla ve futbol-basketbol alanlarında gerçekleştirildi. Turnuvada Balkanların centilmenlik üzerine kurulu spor kültürünün bu turnuvaya da egemen olduğu görüldü.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Minik Basketbolcular LYFA’da Ödüllendirildi

Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından düzenlenen, U 12 ve U 11 Kırklareli Yerel Ligleri kapanış töreni ...

LYFA’da Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği

Lüleburgaz Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından bu yıl ilk kez düzenlenen 2016-2017 Eğitim ...

2017 Trakya Kulüpler Briç Şampiyonası Sona Erdi

2017 Trakya Kulüpler Briç Şampiyonası sona erdi. Lüleburgaz Yıldızları Futbol Akademisinde (LYFA) oynanan müsabakalar üç ...