DUYURULAR
Anasayfa / Haberler / TOPLU TAŞIMA ARAÇLARINDA FİYATLAR DEĞİŞTİ

TOPLU TAŞIMA ARAÇLARINDA FİYATLAR DEĞİŞTİ

Lüleburgaz’da faaliyet gösteren şehir içi toplu taşıma araçları için karar alınan yeni fiyat tarifesi uygulanmaya başladı.

Belediye Meclisi tarafından 5393 Sayılı Yasanın 20.maddesine istinaden Ocak 2016 ayı mutad toplantılarının İkinci Birleşimi için, 8 Ocak’ta gündemde yazılı konuları görüşmek üzere, Belediye Başkanı Emin Halebak’ın başkanlığında Sokollu Külliyesi Hamamı Meclis Salonunda toplantı yapıldı. Gündemin on birinci maddesinde, Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edilen, Zabıta Müdürlüğünün 30/12/2015 tarih ve 12654 sayılı, Fiyat Tarifesi ile ilgili hususun, Komisyon Raporunun Meclise sunulması ile yapılan görüşme sonuçlandı.

Yeni fiyat tarifesi

Lüleburgaz Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanlığı’nın talebi üzerine, 21 Haziran 2005 tarih ve 25852 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren, 5362 sayılı Esnaf ve Sanatkarlar Meslek Kuruluşları Kanunu’nun 62’inci maddesi gereğince, Kırklareli Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birlik Başkanlığınca, Lüleburgaz’da faaliyet gösteren şehir içi toplu taşıma araçları için uygulanacak fiyat tarifesi incelendi. 5393 Sayılı Belediye Kanunu’nun 15’inci maddesinin, (p) fıkrası ve Lüleburgaz Belediyesi Şehir İçi Toplu Taşıma Araçları Yönetmeliği’nin 14’üncü maddesi gereğince, konu incelenerek; Terminal – Son Durak(Sivil) 2.00TL, Terminal – Son Durak (Öğrenci-İlkokul, Ortaokul, Lise, Üniversite ve Açıköğretim Öğrencileri Dahil) 1.50TL olarak uygulanmasının uygun olacağı şekliyle, Meclis mevcudun oy birliği ile kabul edildi.

07/10/2015 tarihi 2015/82 sayılı Meclis Kararı kapsamında belediye otobüslerindeki yolcu fiyat tarifesi sivil için 2.00TL, asker ve öğrenci için ücretsiz olarak belirlendi. Ayrıca Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı’nda belediye otobüslerinde yolculardan ücret alınmayacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Lüleburgaz bisiklete biniyor

Belediyemiz tarafından gerçekleştirilen ‘Lüleburgaz Bisiklete Biniyor’ projesi kapsamında çalışmalar başladı. Hollanda Yaratıcı Endüstriler Fonu Nl ...

Vali Osman Bilgin’den Belediyemize ziyaret

Kırklareli Valisi Sayın Osman Bilgin, kamu kurum yatırımlarını yerinde gözlemlemek ve incelemek için 17 Temmuz’da ...

Kod okuryazarı gençler yetiştiriyoruz

Günümüz teknolojilerine ulaşmak artık çok kolay… Bu nedenle teknolojiyi hızla ve kolayca tüketmek değil, o ...