Anasayfa / Haberler / TRAKYAKENT Alpullu İçin Toplandı

TRAKYAKENT Alpullu İçin Toplandı

TRAKYAKENT Belediyeler Birliği, Alpullu Şeker Fabrikası’nın özelleştirilmesi konusunu görüşmek için Alpullu’da Olağanüstü Meclis Toplantısı gerçekleştirdi.

Alpullu Belediye binasında 15 Mart’ta gerçekleştirilen toplantıya Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Belediye Başkanımız Emin Halebak ile Trakya Bölgesi’nde görev yapan diğer belediye başkanları, meclis üyeleri ve siyasi parti temsilcileri katıldı.

Toplantıda öncelikli olarak Alpullu Şeker Fabrikası’nın özelleştirilmesi kararından vazgeçilmesi sağlanması, devam eden davaların sonuçlanmasının beklenmesi, ancak özelleştirilme kararı uygulamaya geçirilirse TRAKYAKENT Belediyeler Birliği’nin Alpullu Şeker Fabrikası’na talip olması kararı alındı.

Toplantıda, Başkan Albayrak öncülüğünde Belediye Başkanımız Emin Halebak, Uzunköprü Belediye Başkanı Enis İşbilen, Alpullu Belediye Başkanı Saim Kırcı, Hayrabolu Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu ve Büyükmandıra Belediye Başkanı Sertaç Balyemez’in yer alacağı bir komisyon kurulmasına, bu komisyonun Alpullu Şeker Fabrikası konusunda yapılabilecekleri inceleme yapmasına karar verildi. TRAKYAKENT Belediyeler Birliği’ne yetki verilmesi ve birlik şirketinin tek başına veya ortaklı olarak ihaleye girmesi de alınan bir diğer karar oldu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Avrupa’nın En Prestijli Belediyecilik Ödülü Lüleburgaz Belediyesinin!

Avrupa’nın en prestijli belediyecilik ödülü belediyemize verildi. Lüleburgaz Belediyesi, Avrupa Konseyi’ne üye 47 ülke ve ...

Dilek Sabancı’dan Başkanımız Emin Halebak’a Teşekkür

Özel Olimpiyatlar Türkiye Onursal Başkanı Dr. Dilek Sabancı, Özel Olimpiyatlar Türkiye, Lüleburgaz Kaymakamlığı ve Lüleburgaz Belediyesi ...

Lüleburgaz’da 23 Nisan

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 98.yıldönümü Lüleburgaz’da 27. kez yine aynı coşkuyla kutlandı. ...