Anasayfa / Haberler / Wake Up Programıyla İlk Adım Atıldı

Wake Up Programıyla İlk Adım Atıldı

Girişimcilik ekosistemi hakkında bilgi sahibi olmak ve yaratıcılığın sınırlarını ortadan kaldıracak uygulamalar ile başarılı birer girişimci olmak isteyenler ilk adımı Lüleburgaz Yıldızları Kadın Akademisinde (LYKA) attı.

Lüleburgaz Belediyesi, Trakya Kalkınma Ajansı ve TİM TEB Girişim Evleri ile ortaklaşa düzenlenen eğitim Lüleburgaz Yıldızları Kadın Akademisinde(LYKA) verildi. Wake UP; kendi işini kurmak, yenilikçi metotları kullanarak inovatif iş fikirleri bulmak isteyen yaşları 16 ile 35 arasındaki herkesi çağırıyor. Tasarım odaklı düşünce (Design Thinking) ile fikir, ürün geliştirme ve yalın iş modeli oluşturmayı kapsayan uygulama ağırlıklı eğitim (30 – 31 Ekim) 2 gün sürdü.

Prototipler Hazırlandı

Eğitimin ilk gününde programın amaçları, program sonucu hangi çıktıların elde edileceği ve program içeriği hakkında genel değerlendirmelerde bulunuldu. Wake Up programı ikinci gününde, girişimcilik alanında gerçekleştirilen, olumlu veya olumsuz sonuçlar üreten proje örnekleri değerlendirildi. Katılımcılar ilk gün buldukları iş fikirlerinin prototiplerini yaptı. Hazırlanan prototipler diğer katılımcılara sunuldu.

Eğitmen Faruk Yaylaz wake up programı ile ilgili değerlendirmesini şu sözlerle paylaştı: “Tim TEB Girişim Evi’nin Wake Up programını Lüleburgaz’da uygulamak için buradaydık. Lüleburgaz Belediyesine inovatif alanlar sundukları, ve girişimciliği desteklediği için teşekkür ediyorum. Başka şehirlerde de böyle inovatif adımlar atılmasını umut ediyoruz.”

Program sonunda eğitime katılanlara sertifikaları verildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Çember’de girişimcilik ekosistemi konuşuldu

 Girişim Çemberi’nin bu haftaki konukları Startup Market  kurucu ortağı ve CEO’su Serkan Bağçe  ve Ürün ...

Kadınların emeği ilmek ilmek birleşiyor

Türkiye’nin dört bir yanından binlerce kadın, emeklerini, umutlarını, sevgi dolu kalplerini ihtiyaç sahibi çocuklarımız için ...

Tenis Turnuvası devam ediyor

Lüleburgaz Belediyesi 2. Balkan Çocuklar Tenis Turnuvası Lüleburgaz Yıldızları Kadın Akademisinde (LYKA) başladı. Lüleburgaz Belediyesi ...