Anasayfa / Haberler / Yarışma Sonuçları Belli Oldu

Yarışma Sonuçları Belli Oldu

Lüleburgaz Belediyesi Tosbağa Dere Rekreasyon Alanı Fikir Projesi Yarışması’nın sonuçları belli oldu.

Belediyemizce düzenlenen Lüleburgaz Tosbağa Dere Rekreasyon Alanı Fikir Projesi kapsamında asli jüri üyeleri; H.Sinan Omacan, Boğaçhan Dündaralp, Hakan Evkaya, Belemir Dalokay, M.Cemal Yalçıntan, yedek jüri üyeleri Sevince Bayrak, Ü.Tarık Yaşar, Aslı Öğüt Erbil, raportörler; Zeynep Tüfekçioğlu, Burcu Bağcı Uçar ve Emre Dülger’in katılımlarıyla 6-8 Ocak 2018 tarihlerinde Lüleburgaz Yıldızları Kadın Akademisi büyük salonunda yapıldı. Lüleburgaz Belediyesi büyümekte olan kentin önümüzdeki on yıllarda daha fazla ihtiyaç duyacağı bir kent/doğa parkı için yarışma alanını imar planında belirlemiştir ve bu fikir yarışması ile katılımcılardan kentlilerin ihtiyaç duyacağı açık alan kullanımlarına dair senaryoları içeren fikirler beklenmiştir.

59 Proje Katıldı

Yarışmaya katılan 59 proje, yakın gelecekte kent kimliği için belirleyici olacak, simgesel  anlam kazanacak bir yeşil alan olması hedeflenerek, söz konusu alanın, gelecekte de yapılaşmadan, doğal bir atmosfer içerisinde, kentlinin serbest vakit geçirebileceği bir yer olacağı düşüncesiyle değerlendirildi.

5 Proje Seçildi

Kent içinde yeşil bir doku olarak kalması beklenen bu alanda ticari olmayan, asgari servis ihtiyaçlarına yönelik park üniteleri dışında bir yapılaşma bulunmayan, erişilebilirlik ve sürdürülebilirlik ilkeleri çerçevesinde 5 adet proje eş değer ödül grubuna seçildi. Düzenlenen yarışmaya, katılan tüm meslek gruplarına ve yarışmada emeği geçen jüri üyelerine teşekkür ederiz.

YARIŞMA RAPORU VE TUTANAKLARINA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Beton parkeyle nakşedilen şehrin modern sokakları

Şehrimizin sokaklarını ilmek ilmek işliyoruz, daha güzel ve daha modern bir Lüleburgaz için… İlçemiz sınırları ...

RENG-İ AHENK’ten Türk Sanat Müziği Konseri

Lüleburgaz Belediyesi Kültür Sanat Etkinlikleri kapsamında RENG-İ AHENK Kültür ve Sanat Derneği tarafından Aşkiye – ...

6. kez 12 Yıldız Şehir Lüleburgaz!

Alışkanlık, bir halata benzer. Her gün bir lifi örer ve sonunda, onu koparamayacak kadar güçlü ...