Anasayfa / Haberler / Yaşamın Senfonisi

Yaşamın Senfonisi

Lüleburgaz Belediyesi Kültür Sanat Etkinlikleri kapsamında, Ayşe Doğan tarafından kişisel karma sergi açıldı.

Belediyemiz Hizmet Binası Fuaye Alanı’ndaki serginin açılışını Belediye Başkanımız Dr. Murat Gerenli gerçekleştirdi. 12 Kasım’da açılan sergi 18 Kasım’da sona erecek.

Ayşe Doğan kimdir?

AYŞE DOĞAN 13 Ağustos 1942’de Lüleburgaz’da doğdu Lüleburgaz Akşam Kız Sanat Okulu’ndan 1959’da mezun oldu.1960 yılında Ziraat Bankası Müfettişi olan Nedret Doğan ile evlendi. Bu evlilikten bir kız iki erkek çocuğu oldu. Eşinin işi dolayısıyla yurt içi ve yurt dışı birçok şehirde bulundu. Yaşamış olduğu bu şehirlerin kültürel ve otantik özellikleri onu çok etkiledi. Çocuklarının eğitimi sırasında Okul Aile Birlikleri’nin birçok etkinliklerinin proje ve sunumlarında görev aldı. Türk Kadınlar Birliği Derneğinde 27 yıl bir fiil görev yapmış ve birçok çocuğun eğitimine katkıda bulunmuştur. Kumaş Boyama, Dantel Angles, Çini ve Seramik kurslarına katılarak sertifika almıştır. 2005’ten itibaren Kent Konseyi Emek Pazarı İstihdam Çalışma Grubunun etkinliklerinde görev almakta ve hayatla barışık sevgi dolu yaşantısını Lüleburgaz’da sürdürmektedir. Yaşantısıyla ve yapıya tüm Türk Kadınlarına örnek teşkil etmesi çocukları ve torunlarına güzel bir hatıra bırakmak amacı ile YAŞAMIN SENFONİSİ olarak isimlendirdiği bu sergiyi açmıştır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Vatandaşlarımızın dikkatine!

Belediye Birim Müdürlerimizin ya da Başkan Yardımcılarımızın adını vererek sizi arayıp, herhangi bir nedenle para ...

Yeni Mezarlık’ta çalışmalarımız devam ediyor

Lüleburgaz Belediyesi Yeni Mezarlık alanında, Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekiplerimiz tarafından 150’si ıhlamur 150’si ...

19 Mayıs hazırlıkları başladı

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün öncülüğünde, Kurtuluş’un ve Cumhuriyet’in ilk adımının atıldığı 19 Mayıs 1919’un ...