Anasayfa / Haberler / Yıldız girişimciler rotasını LİMER’le çiziyor!

Yıldız girişimciler rotasını LİMER’le çiziyor!

Belediyemiz ve Lüleburgaz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde, 2018  İnovasyon ve Tasarım Yılı etkinlikleri kapsamında hayata geçirilen “Geleceğin Yıldız Girişimcileri” projesinin ikincisi başladı. Lüleburgaz Yıldızları Kadın Akademisinde (LYKA) başlayan bu proje içeriği bakımından Trakya’da hayata geçirilen ilk örnek projedir.

Proje kapsamında 19 Aralık 2018 – 11 Ocak 2019 tarihleri arasında Lüleburgaz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı liselerde öğrencilere eğitimler verilerek, yol haritalarını çizmeleri için önemli bilgiler aktarılacak. Bu kapsamda, Lüleburgaz İnovasyon Merkezi (LİMER)Koordinatörü Oğulcan Yorulmaz, öğrencilerle bir araya gelerek lise öğrencilerinin LİMER’den nasıl yararlanabileceklerini ve Geleceğin Yıldız Girişimcileri programının içeriğini anlatıyor.

19 Aralık’ta başladığımız lise seminerlerimizde; Lüleburgaz Anadolu Lisesi, Düvenciler Anadolu Lisesi, Atatürk Anadolu Lisesi, Ramazan Yaman Fen Lisesi ve Lüleburgaz Liselerine ziyaretlerde bulunarak girişimciliğe adım atmak isteyen ve halihazırda girişim fikri olan liseli gençlere yerel ve globalden örnekler verildi. Ayrıca, gençlerin girişimciliğe nasıl adım atmaları gerektiği ve LİMER desteklerinden nasıl faydalanabilecekleri konusunda da önemli bilgiler aktarıldı. Lüleburgaz’daki 16 lisede seminerlerimiz önümüzdeki haftalarda da devam edecek.

LİMER Hakkında

Lüleburgaz İnovasyon Merkezi(LİMER)’nde erken aşama teknoloji ve sosyal girişimlere destek veriliyor. Böylelikle bölgeden katma değeri yüksek şirketlerin çıkması amaçlanıyor.

Link: https://limer.info/

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Vatandaşlarımızın dikkatine!

Belediye Birim Müdürlerimizin ya da Başkan Yardımcılarımızın adını vererek sizi arayıp, herhangi bir nedenle para ...

Yeni Mezarlık’ta çalışmalarımız devam ediyor

Lüleburgaz Belediyesi Yeni Mezarlık alanında, Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekiplerimiz tarafından 150’si ıhlamur 150’si ...

19 Mayıs hazırlıkları başladı

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün öncülüğünde, Kurtuluş’un ve Cumhuriyet’in ilk adımının atıldığı 19 Mayıs 1919’un ...