Anasayfa / Haberler / Yine Ödülle Döndük

Yine Ödülle Döndük

Lüleburgaz Belediyesi, Özel Kalem Dergisi tarafından düzenlenen 8. Özel Kalem Dergisi Yerel Yönetim Ödülleri’nden yine ödül almayı başardı.

Özel Kalem Dergisi tarafından düzenlenen Özel Kalem Dergisi Yerel Yönetim Ödülleri; yerel yönetim alanında yenilik getiren ve kentsel sorunların çözümüne yönelik olarak geliştirilen özgün projelerin ödüllendirilmesini amaçlıyor. Yarışma, yerel yönetimler tarafından topluma daha kaliteli hizmet sunmayı hedefleyen projelerin katılımıyla gerçekleşiyor. Lüleburgaz Belediyesi bu yıl Özel Kalem Dergisi Yönetim Ödülleri’ne Kent İçi Ulaşım kategorisinde ‘Yayalaştırma’ projesi ile başvurdu.

“Lüleburgaz öteki dünya gibidir”

Belediyemiz, Kent İçi Ulaşım kategorisinde ‘Yayalaştırma’ projesi ile ödüle layık görüldü. ‘Yılın İlçe Belediye Başkanı Emin Halebak’ törende yaptığı konuşmada, şu sözlere yer verdi: “Dünya yerinde durmuyor ama Türkiye’de yerinde durmuyor. Son 20 yıldır yerel yönetimler, bilhassa belediyeler anlayış, düşünce ve hizmetler açısından çok farklı bir şekil aldı. Yasalarla tanımlanmış görevlerin ve beklentilerin ötesinde vatandaşların istekleri var. Bunları hayata geçirmeye çalışıyoruz. Türkiye’deki tüm belediye başkanları ne kadar övünse yeridir. Bizim belediye başkanlarımız şapkadan tavşan değil fil çıkarıyorlar. O kadar az kaynakla o kadar zor şartlar altında o kadar güzel şeyler yapıyorlar ki, her gittiğim yerde büyük mutluluk duyuyorum, gurur duyuyorum. Bütün arkadaşlarımın başarılarını kutluyorum. Burada başkanlarımız herkesi davet ediyor. Hepsine gidin. En sonunda dönüp dolaşıp Lüleburgaz’a gelin. Çünkü Lüleburgazlı birinin söylediği bir söz var ve çok güzel: Lüleburgaz öteki dünya gibidir. Gelen gitmez!”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

18. Sünnet Şenliği Başladı

Lüleburgaz Belediyesi ve İş adamı Ali Osman Keçeci’nin katkılarıyla hazırlanan 18. Sünnet Şenliği başladı. Kına ...

Eğitim Programlarının Temeli Atılıyor

Belediyemiz tarafından hazırlanan “Yenilikçi Girişimcilik Alanında Belediyecilik Hizmetlerinde Kurumsal Kapasitesinin Artırılması ve Eğiticinin Eğitimi” isimli ...

Üniversite Öğrencilerine Özel Fikir Kampı

Takım çalışmaları, atölye çalışmaları ve yaratıcılığınızın sınırlarını ortadan kaldıracak uygulamalar ile başarılı bir girişimci olmak ...